10 / 3 590

Modernizovaná Astra – revoluce pod kapotou!

4.7.2019 |  Štítky: Opel | skladové vozy

Motory Opel nové generace: Nízká spotřeba paliva i emise.

Díky vynikající aerodynamice a špičkovým efektivním motorům a převodovkám posouvá modernizovaný Opel Astra standardy své třídy co do efektivity a nízkých emisí. Emise CO2 se v porovnání s předchozím modelem snížily až o 19 procent, čímž se Astra řadí na samou špičku svého segmentu kompaktních vozů.

Aktuální generace řady Opel Astra se skvěle uvedla už při své premiére, kdy získala prestižní evropský titul European Car Of The Year 2016. Nejsilnějšími momenty vozu byla až o 200 kg menší hmotnost proti předchozí generaci a špičkové technologie poprvé uvedené v kompaktní třídě. V této strategii Opel pokračuje i v rámci modernizace a do Astry zavádí zcela nové vysoce efektivní zážehové a vznětové motory vlastní konstrukce o objemu od 1,2 do 1,5 l. Tyto motory dělají z pětidveřového hatchbacku Astra i kombi Astra Sports Tourer skutečné šampiony ve spotřebě paliva a emisích CO2. Vibrace zážehových tříválců výrazně snižuje protiběžný vyvažovací hřídel v bloku válců. Už základní zážehový motor má standardně 6-stupňovou manuální převodovku, na přání se do verzí s nejvýkonnějším turbodieselem bude montovat nová 9-stupňová automatická převodovka.

Ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2 přispívá i detailní optimalizace v aerodynamickém tunelu, díky které je nová Astra jedním z aerodynamicky nejlépe řešených kompaktních vozů na trhu: Koeficient aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,25 kombi Astra Sports Tourer patří v tomto segmentu k absolutně nejnižším, pětidveřový hatchback je lídrem své třídy díky koeficientu cx = 0,26.

K těmto vynikajícím hodnotám přispěly úpravy spodního krytu motoru, speciálně profilovaná ramena zadní nápravy nebo klapky v masce chladiče. Klapky v horní a dolní části masky chladiče se nezávisle na sobě otvírají a zavírají zcela automaticky podle aktuální potřeby chladicího vzduchu, což přispívá ke zlepšení obtékání karoserie, stejně jako tvarová optimalizace spodní části podlahy karoserie.

Při modernizaci se konstruktéři zaměřili i na podvozek: Nové tlumiče pérování zvyšují komfort i jízdní dynamiku, volitelný sportovní podvozek má tvrdší naladění pružin a tlumičů, přímější řízení a zadní náprava má Wattův přímovod.

No nový Opel Astra, který bude možné objednávat hned po prázdninách, se nevyznačuje jen příkladnou aerodynamikou a vyspělými motorkářskými technologiemi. Na zákazníky čekají další špičkové technologie, jako např. nová přední i couvací kamera, digitální rychloměr nebo infotainment zcela nové generace. Modernizovaná Astra může mít i systém nouzového volání e-call, na přání je k dispozici také bezdrátová nabíječka mobilních telefonů ve středové konzoli či hi-end audiosystém Bose.

Šampion efektivity: Až o 19 procent nižší emise CO2. Nové tříválcové turbodmychadlem přeplňované zážehové a vznětové motory jsou propojeny s moderními převodovkami. Základem je 6-stupňová manuální převodovka, velkou novinkou je variátor CVT se sedmi předvolenými stupni a vůbec poprvé v modelu značky Opel je k dispozici i 9-stupňová automatická převodovka!

Kompaktní tříválcové turbodmychadlem přeplňované zážehové motory mají objem 1,2 l a 1,4 l. Jejich výkon sahají od 81 kW (110 k) do 107 kW (145 k), maximální točivý moment sahá od 195 Nm do 236 Nm.

Plně digitální: Nová přední i couvací kamera, digitální rychloměr. Opel Astra má samozřejmě skvělé a ve své třídy bezkonkurenční neoslňující adaptivní LED světlomety IntelliLux LED® Matrix. Další nabídka zahrnuje adaptivní radarový tempomat, protikolizní systém s funkcí samočinného nouzového brzdění, čtení dopravních značek, asistenční systém pro udržování jízdního pruhu. K dispozici jsou i sedadla s ergonomickým certifikátem AGR (Aktion Gesünder Rücken e.V.) vybavená ventilací a masážní funkcí.

Komfort a funkčnost jsou prioritami modernizované Astry. Velmi praktická je bezdrátová indukční nabíječka kompatibilních telefonů – stačí telefon položit do přihrádky ve středové konzoli a začíná nabíjení.

Interiér kabiny se díky na přání dodávanému hi-end audiosystému Bose dokáže proměnit v koncertní síň. O optimální ozvučení se stará celkem 7 reproduktorů, včetně mohutného subwooferu RichBass ukrytému pod podlahou zavazadlového prostoru. Do paměti digitálního zesilovače si řidič může uložit až 8 individuálních ozvučovacích profilů.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků