10 / 3 874

Mitsubishi Eclipse Cross držitelem ceny “GOOD DESIGN AWARD 2018”

5.10.2018 |  Štítky: Mitsubishi

SUV Eclipse Cross získalo prestižní designové ocenění ‚Good Design Award 2018‘ v soutěži pořádané pod záštitou Japonského institutu na podporu designu.

Výbor porotců soutěže Good Design Award vyslovil vysoké uznání designu modelu Eclipse Cross, jenž komentoval slovy: „Smělý klínovitý profil je velmi výrazný. Charakteristické křivky, ostře se zařezávající do boků, jsou mimořádně atraktivní. Vidíme zde také jasné stylistické ztvárnění s důrazem na každý detail, kdy na jedné straně návrháři umístili kliky dveří v této křivce s cílem sjednotit vzhled, ale na druhé straně horizontálně rozdělili zadní okno kvůli zachování dobrého výhledu. Zapůsobilo na nás, jak ztvárnění využívá různé profily hran v přední a zadní části střechy s cílem vytvořit siluetu připomínající kupé, kdy však v kabině zároveň nabízí dostatek místa a pohodlí, jak se od vozů SUV žádá.“

Eclipse Cross spojuje ostré rysy kupé, dynamický charakter SUV a charakteristické ztvárnění a jízdní schopnosti Mitsubishi. Z dalších výrazných vlastností jmenujme design, který majitele motivuje vyrazit na cesty a užít si nových dobrodružství; technologii řízení pohonu všech kol, která stojí za příjemnou a uklidňující jistotou znásobující požitek z jízdy; a funkce konektivity inspirující k novým dobrodružstvím.

Eclipse Cross svým pojetím exteriéru evokuje nový design SUV v podobě kupé. Vysoká pozice nad vozovkou, velká světlá výška a prostorná kabina typická pro formát SUV jde ruku v ruce s křivkami, které vozu propůjčují klínový profil, zdůrazněný okenní čárou a nápadnou charakteristickou křivkou, ostře skloněným zadním oknem, zádí s krátkým převisem a vertikální výklopnou zádí, resp. svalnatými blatníky s nápadně vytaženými lemy.

Soutěž Good Design Award od svého založení v roce 1957 je v Japonsku jediným komplexním hodnocením a projevem uznání za design s využitím systému ‚G Mark‘ (Good Design Product Selection System – systém výběru produktů Good Design). Doposud předalo více než 45 tisíc ocenění G Mark.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků