10 / 3 580

Mitsubishi a Nissan uvedou nové minivozy „KEI CARS“

26.3.2019 |  Štítky: Mitsubishi | Nissan | autonomní řízení | autonomní vozy

Všechny nové minivozy uváděné prostřednictvím joint-venture NMKV jako první nabídnou technologii poloautonomního řízení.

Společnosti Mitsubishi Motors Corporation a Nissan Motor Co., Ltd. v rámci dalšího rozšiřování své spolupráce uvedou v Japonsku prostřednictvím společného podniku čtyři nové minivozy.

Výroba zbrusu nových vozů Nissan Dayz, Nissan Dayz Highway Star, kombi Mitsubishi eK a Mitsubishi eK X byla dnes spuštěna v závodu Mizušima automobilky Mitsubishi v japonském městě Kurašiki. Uváděné modely budou první, které nabídnou technologii poloautonomního řízení, navrženou pro jízdu v jednom pruhu po dálnicích.

Podnik NMKV se společnou majetkovou účastí uvedených firem, v rámci výroby automobilů typu kombi uplatní vyspělé technologie automobilky Nissan a bohaté zkušenosti Mitsubishi s výrobou minivozů.

Mitsubishi a Nissan uvedly první generaci těchto modelů již v roce 2013 a od vytvoření Aliance v roce 2016 ještě zintenzivnily spolupráci. Minulý měsíc se na indonéském trhu začal prodávat zbrusu nový Nissan Livina, používající tutéž podvozkovou platformu jako Mitsubishi Xpander.

Nové modely nabídnou podstatně lepší jízdní schopnosti, postavené na modernizovaných platformách, motorech a převodovkách. Také se pyšní zbrusu novým designem. Minivozy Nissan a Mitsubishi sice sdílejí klíčové komponenty, avšak zachovaly si prvky typické pro každou značku. Uvedené modely se začnou prodávat ještě tento měsíc.

Na slavnostní akci v závodu Mizušima se Osamu Masuko (předseda představenstva a generální ředitel společnosti Mitsubishi Motors), Asako Hošino (senior viceprezident automobilky Nissan) a Juniči Endo (prezident a generální ředitel NMKV) zavázali k další vzájemné spolupráci.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků