10 / 1 921

Mazda představí na autosalonu v Tokiu dvě premiéry

16.10.2017 |  Štítky: Mazda

  • Koncept kompaktního hatchbacku přijíždí s novou technikou včetně motoru SKYACTIV-X
  • Designová vize naznačuje směřování designu inspirovaného stylem KODO u vozů nové generace
  • K vidění bude rovněž zcela nová Mazda CX-8 a speciální edice Mazdy MX-5

Produktový koncept má podobu kompaktního hatchbacku s designem i technikou nové generace. V Tokiu bude mít světovou premiéru. Disponuje novou architekturou SKYACTIV-vehicle a je poháněn motorem SKYACTIV-X, prvním komerčně nasazeným* benzinovým motorem využívajícím vznětový princip spalování. Technická řešení vozu se řídí konstruktérskou filozofií Mazdy, která vychází z lidských potřeb. Výsledkem je vůz s vynikající dynamikou a atraktivním exteriérem.

Designová studie pak definuje novou designovou koncepci značky Mazda. Jedná se o hlubší vyjádření celosvětově oceňovaného designového slohu KODO, který debutoval v roce 2012 na modelu Mazda CX-5.

K vidění bude rovněž Mazda CX-8, nový crossover se třemi řadami sedadel a významně zdokonaleným „čistým“ vznětovým motorem SKYACTIV-D 2,2 l, nebo Mazda MX-5 ve speciální edici Red Top. Mazda CX-8 se v Japonsku začne prodávat od prosince. Mazda MX-5 bude mít tmavě červenou střechu a čalounění kůží nappa v kaštanovém odstínu.

„V srpnu jsme oznámili Sustainable Zoom-Zoom 2030, naši dlouhodobou vizi technického vývoje, která stanovuje, jak chce Mazda využít radost z jízdy, tedy jeden z fundamentálních aspektů přitažlivosti automobilu, k řešení problémů, jimž čelí lidé, planeta i společnost. Tato vize zavazuje Mazdu k výraznému snížení emisí CO2 a my jsme přesvědčeni, že nejlepší cestou, jak toho dosáhnout, je zmenšit emise v reálním provozu, zatímco budeme nabízet mix spalovacích motorů a elektrifikovaných řešení v závislosti na energetické situaci a energetickém mixu každého regionu,“ řekl MasamičiKogai, prezident a generální ředitel Mazdy. „Naše letošní expozice představuje pro Mazdu začátek nové éry. Předvedeme koncept designu a technologií, které bude definovat celou novou generaci automobilů značky Mazda. Patří k nimi i motor SKYACTIV-X – realizace myšlenky, o níž dlouhá léta světový automobilový průmysl snil.“

Tisková konference Mazdy se koná 25. října ve 13.40 místního času.

* K srpnu 2017, dle vlastního šetření

Seznam vozů Mazda vystavovaných na tokijském autosalonu 2017

Referenční exponáty Produktový koncept nové generace (světová premiéra)
Studie designu nové generace
Modely s naplánovaným uvedením na trh Mazda CX-8
Mazda2 (Mazda Demio) ve speciální edici Noble Crimson**
Mazda Roadster (MX-5) ve speciální edici Red Top
Modernizovaná Mazda Roadster (MX-5) RF
Modely aktuálně v prodeji Mazda6 (Mazda Atenza) sedan**
Mazda3 (Mazda Axela) sedan**
Mazda CX-3**
Mazda CX-5**
Technologické exponáty Motor nové generace SKYACTIV-X

 

** Vystaveno po 26. říjnu

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 29 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 67 000 spokojených zákazníků