10 / 3 916

Lexus uvádí vlajkový koncepční model LS+ s podporou autonomního řízení

26.10.2017 |  Štítky: Lexus


Automobilka zde současně představuje limitované edice modelů RC F a GS F na oslavu 10. výročí sportovně pojatých vozů Lexus F.
 
Lexus chce přispět k budování světa bez jakýchkoli dopravních nehod, a proto aktivně uvádí vyspělé technologie založené na vlastní „koncepci integrovaného managementu bezpečnosti “. A jelikož chce Lexus všem lidem zprostředkovat bezpečnou a bezproblémovou mobilitu i radost spojenou s řízením, vyvíjí technologie autonomního řízení. V první polovině 20. let tohoto století chce Lexus uplatnit své technologie „Urban Teammate“ (Spoluhráč do města) pro autonomní řízení v běžném silničním provozu.
 
KLÍČOVÉ VLASTNOSTI KONCEPČNÍHO MODELU LEXUS LS+ CONCEPT
Model LS+ Concept využívá nejmodernější technologie a ukazuje na budoucí podobu vlajkového sedanu LS. Koncepční model LS+ Concept byl vyvíjen jako vůz symbolizující prozíravost automobilky Lexus, o čemž vypovídá jeho vyspělé a současně důstojné stylistické ztvárnění nebo technologie autonomní řízení, jejichž praktické uplatnění se předpokládá v roce 2020.
 
Vyspělé stylistické ztvárnění, představující budoucí podobu vlajkového sedanu LS
LS+ Concept je koncepčním vozem, jenž naznačuje budoucí podobu modelu LS. Zaujme důstojným výrazem vlajkové lodi a ukazuje na příští generaci designu vozů Lexus, postaveného na vlastní filozofii L-finesse. Koncepční model LS+ Concept kromě výrazně upravené masky chladiče ve tvaru vřetene s velkou clonou, napomáhající k lepšímu chlazení a optimální aerodynamice, ukazuje prozíravost návrhářů např. prostřednictvím laserového zdroje světlometů a zadních skupinových svítilen nebo pomocí elektronických zpětných zrcátek.
 
Nejmodernější technologie autonomního řízení s využitím umělé inteligence
Lexus pomáhá budovat svět, v němž všichni lidé mohou využívat bezpečnou, bezproblémovou a ničím neomezenou mobilitu, zprostředkovanou technologiemi autonomního řízení.

Technologie autonomního řízení chce Lexus uplatnit v podobě pomocníka „Highway Teammate“, jenž by výhledově od roku 2020 měl umožňovat jízdu bez zásahu řidiče od nájezdu na dálnici až po její opuštění. Uvedenou technologií je též vybaven koncepční model LS+ Concept. Tyto technologie řízení, využívající palubní systémy rozpoznávání, rozhodování a ovládání v závislosti na aktuálních dopravních podmínkách, již dnes umožňují na dálnicích automatické zařazování vozidla do jízdního pruhu, přejíždění z pruhu do pruhu a odbočování, resp. udržování vozidla v jízdním pruhu i udržování odstupu mezi jedoucími vozidly.
 
LS+ Concept dokáže díky komunikaci s datovým centrem aktualizovat svůj systémový software, a doplňovat tak podle potřeby nové funkce. Vysokou úroveň autonomního řízení zajišťuje technologie umělé inteligence, trénovaná na základě tzv. velkých dat (vč. informací o vozovkách a jejich okolí). Vůz, jenž se dokáže vyvíjet společně se svým uživatelem, naznačuje možnosti nového věku, v němž se automobily mohou stát opravdovým partnerem lidí.
 
KLÍČOVÉ VLASTNOSTI VOZŮ LIMITOVANÉ EDICE K 10. VÝROČÍ MODELŮ F
Již od uvedení prvního modelu IS F v roce 2007 bylo cílem vývojářů všech sportovních vozů Lexus s označením F navrhovat automobily schopné přinášet radost každému, kdo si chce pobyt za volantem užít, a to bez ohledu na úroveň vlastních řidičských dovedností. Tento přístup vedl k posílení dynamického image vozů značky Lexus. Dnes uváděné limitované edice vozů ve speciální specifikaci připomínají 10 let od vzniku modelů s označením F.
 
Přináší mj. speciální sportovní tlumiče pro vyšší stabilitu řízení nebo lehké titanové tlumiče výfuku, které dále vylepšují jízdní schopnosti, pro něž jsou modely F proslulé. Sportovní vzhled zdůrazňují exteriérové prvky z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) nebo panely karoserie v matně šedém provedení. Interiér je vyveden ve speciálním odstínu, který zkrášluje logo F v typické modré barvě „Heat Blue“. Výše uvedené detaily společně s dalšími prvky akcentují markantní charakter tohoto modelu.
 
Lexus plánuje prostřednictvím japonských prodejců prodat 50 vozů limitované edice RC F a 50 vozů limitované edice GS F (zahájení prodeje se předběžně plánuje na jaro 2018).
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků