10 / 3 590

Lexus LC získal cenu za nejlepší design mezi sériovými vozy

10.3.2017 |  Štítky: Lexus | luxusní vozy | sportovní vozy

Odborná porota složená z více než 20 špičkových světových návrhářů automobilů zvolila luxusní kupé Lexus LC za nejkrásnější sériový vůz roku 2016. Kolektivní ocenění bylo slavnostně vyhlášeno v Ženevě a současně publikováno v ročence Car Design Review 4, která vyšla 7. března 2017.
 
„Je úžasné, že koncept LF-LC se podařilo tak věrně přetavit v nádherný sériový vůz LC jen s nepatrnými ústupky. V automobilovém průmyslu něco podobného nevídáme příliš často, a z toho důvodu jsme jej ocenili,“ vysvětlil Guy Bird, redaktor ročenky Car Design Review 4, a doplnil: „Na výsledku se jednoznačně shodl celý náš uznávaný a zároveň velmi náročný panel porotců, jenž se skládá z profesionálních automobilových návrhářů, kteří na tomto půvabném kupé ocenili zejména smělé povrchy, nezaměnitelný vzhled a jedinečný charakter. Realizace tohoto projektu byla bezpochyby velmi náročná, avšak se skvělým konečným výsledkem, který po zásluze získal cenu pro nejkrásnější sériový vůz roku 2016.“
 
 „Šlo o jeden z prvních projektů automobilky Lexus, kdy se návrháři intenzivně zapojili do konstrukčního vývoje zaměřeného na dynamické vlastnosti, abychom dokázali proniknout do klíčových cílů a mohli je podpořit i designem vozu,“ uvedl Tadao Mori, hlavní návrhář modelu Lexus LC, a dodal: „Koncepční model LF-LC z roku 2012 byl výchozí bodem, nikoli našim konečným cílem. To znamená, že jsme se nespokojili s pouhým promítnutím povrchů a křivek LF-LC do sériové podoby. Rozhodli jsme se zachovat designový jazyk a motiv konceptu LF-LC a přidat mu ještě více emocí. Rád bych upřímně poděkoval všem kolegům z Lexus International, kteří se do vývoje tohoto vozu zapojili.“
 
Každoroční ceny za nejlepší automobilový design organizačně zajišťuje tým, který provozuje webové stránky Car Design News. O jeho vysoké kvalitě vypovídá to, že odbornou porotu tvoří celosvětově nejlepší automobiloví designéři společně s předními zástupci hlavních světových dodavatelů v automobilovém průmyslu a univerzit. Při konečném výběru nejkrásnějšího sériového vozu roku 2016 porotci vybírali vždy trojici nejlepších kandidátů z užšího výběru 12 vozů navržených redakční radou webových stránek Car Design News.
 
Car Design News (CDN) je předním informačním zdrojem automobilových návrhářů z celého světa. Vydávání zajišťuje londýnská Ultima Media. Již od roku 1999 poskytuje neocenitelné informace, rady a postřehy širokému spektru zájemců, od studentů až po ředitele návrhářských týmů. Za obsahem stojí síť autorů a oborových analytiků, z nichž se mnozí podíleli i na nejnovějším vydání ročenky Car Design Review. Stránky CDN figurují především v online prostředí s cílem poskytovat čerstvé novinky, recenze a názory celé komunitě návrhářů.
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků