10 / 3 779

Kia slaví další triumf v soutěži iF Awards

5.2.2019 |  Štítky: KIA

Trojka je pro značku KIA opět šťastným číslem. 

Po uvedení nové (třetí) generace modelu Kia Ceed, nyní v prodeji napříč celou Evropou včetně České republiky ve třech karosářských variantách, se modelová řada Ceed chlubí oceněním iF Award za design.

Tento trojí triumf ve světově proslulém designovém klání též znamená, že Kia si již třetí rok po sobě vybojovala hattrick v cenách iF za design – v návaznosti na podobné úspěchy v letech 2017 a 2018.

Nejnovější úspěch dokládá schopnost korejského výrobce nabízet prvotřídní design, který již více než 10 let utváří Peter Schreyer, prezident pro design a vedoucí návrhář Kia Motors. Vůbec první ocenění iF získala Kia v roce 2010 a od té doby každoročně vytvořila nejméně jeden model, kterému se tohoto ocenění dostalo. Kia se nyní pyšní celkem 18 oceněními iF za design svých vozidel.

Nejnovější trofeje byly uděleny všem třem karosářským variantám modelu Ceed nové generace: pětidveřovému hatchbacku Ceed a kombi Sportswagon a novému pětidveřovému provedení ProCeed s karoserií ‚shooting brake‘.

Design nové generace modelu Ceed charakterizují čisté a přímé linky, které se inspirovaly novým sportovním sedanem Kia Stinger se splývavou zádí s označením „fastback“ – který rovněž v roce 2018 získal ocenění iF za design. Pětidveřový hatchback Ceed je ve srovnání s předchůdcem širší a přikrčenější, zatímco kabina je posunuta o něco více vzad ve prospěch sportovnějšího postoje a tvarů. Markantní zadní C-sloupek při pohledu z boku propůjčuje horní okenní lince elegantní tvar ‚půlměsíce‘.

Kombi Ceed Sportswagon přináší do kompaktní třídy rekordní prostornost: model třetí generace se o něco prodloužil a nabízí větší zavazadelník (625 litrů) než většina konkurentů, dokonce i než celá řada vozů vyšších tříd. Kombi Ceed Sportswagon je se svými promyšlenými proporcemi a novým dynamicky ztvárněným zevnějškem sportovnější než kterýkoli z předchůdců.

Nový ProCeed vyznává zbrusu nový design a je vůbec prvním kompaktním vozem s karoserií ‚shooting brake‘ napříč všemi mainstreamovými výrobci. ProCeed kombinuje podmanivě elegantní design s prostorností a všestranností kombi, přičemž od svých sourozenců se výrazně odlišuje svým osobitým a jedinečným postojem i proporcemi. Díky výšce pouhých 1422 mm jde o nejvíce přikrčený model v celé nižší střední třídě. Určujícím prvkem nového profilu je dynamická linie střechy, která končí ostře zkoseným sklem na zádi. Markantní design zaujme zejména při pohledu zezadu se světelnou linkou propojující obě LED zadní svítilny – poprvé v tomto segmentu – dodávající modelu ProCeed jedinečný světelný podpis.

Karosářské varianty ProCeed a Ceed se nabízejí i ve formě vysoce výkonného provedení ‚GT‘ s motorem 1,6 litru T-GDI o výkonu 150 kW (204 k).

Soutěžní klání iF Design Awards 2019: 6400 podaných přihlášek z 50 zemí
Soutěž iF Design Award je již od svého uvedení v roce 1953 jedním z nejprestižnějších klání v oblasti designu na světě; každoročně ji pořádá Mezinárodní fórum designu iF (iF International Forum Design GmbH) v Hanoveru: celosvětově nejstarší nezávislá instituce na poli designu.

Do ročníku 2019 bylo přihlášeno na 6400 produktů z 50 zemí. Posuzování nominovaných produktů měla na starosti nezávislá mezinárodní porota složená ze 67 odborníků na design.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků