10 / 3 877

KIA předvede na veletrhu AMPER v Brně Ekologické auto roku 2017 KIA Niro HEV a modely Soul EV a Optima PHEV

17.3.2017 |  Štítky: KIA | elektrický pohon | elektromobily | hybridní pohon | SUV

Společnost KIA MOTORS CZECH se 21. až 24. března představí na 25. ročníku mezinárodního veletrhu AMPER, který je největším veletrhem elektrotechniky v České republice a na Slovensku.

Poslední ročník veletrhu navštívilo více než 45 tisíc návštěvníků, kteří zhlédli expozice 605 firem z 23 zemí světa. KIA, která patří v České republice mezi přední značky s nejširší nabídkou vozů na alternativní pohon, představí na veletrhu v rámci doprovodného programu AMPER Motion kompletní portfolio svých ekologických modelů. Návštěvníci veletrhu se tak mohou těšit na vlajkovou loď automobilky, model KIA Optima Plug-in hybrid, čistě elektrický automobil KIA Soul EV a také na zcela nový hybridní crossover KIA Niro HEV, který byl od počátku vyvíjen jako čistokrevný hybrid a který i díky tomu získal prestižní ocenění Ekologické auto roku 2017 v České republice.

„KIA si dlouhodobě uvědomuje, že budoucnost automobilismu leží v nízkoemisních technologiích, mezi které patří také hybridní a čistě elektrické motory. Tento segment trhu je na českém trhu sice v zárodku, ale v několika příštích letech očekáváme jeho strmý růst. Proto jsme také na ženevském autosalonu představili další dvě novinky na poli pohonů na alternativní paliva, kterými jsou Plug-in hybridní verze úspěšného modelu Niro a také Plug-in hybridní verze modelu KIA Optima kombi,“ říká Kateřina Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

Ekologické auto roku 2017: praktický crossover Niro
KIA Niro je celosvětově vůbec prvním čistokrevným hybridním crossoverem. Design vozu je inspirovaný přírodou, byl od počátku vyvíjen na speciální platformě určené k nasazení specifické sady ekologicky zaměřených technologií a hnacích ústrojí příští generace. Výjimečnost modelu Niro podtrhuje fakt, že byl vyhlášen Ekologickým autem roku 2017 v České republice. O tomto prestižním ocenění přitom rozhoduje odborná porota v rámci soutěže Auto roku v České republice.
Niro nabízí kombinaci benzínového motoru 1.6 GDI a elektromotoru s výkonem 32 kW. Jeho pohonná soustava tak disponuje celkovým výkonem 104 kW a automobilu o provozní hmotnosti jen těsně přes 1,5 tuny dokáže dodat velmi dobrou dynamiku, kterou mohou sportovně založení řidiči ještě umocnit v režimu Sport. Kombinovaná spotřeba paliva je přitom pouze 3,8 litru na 100 kilometrů.
Že nejde jen o tabulkové hodnoty, dokazuje fakt, že model Niro je zapsaný v Guinnessově knize rekordů jako nejúspornější hybridní vůz na světě, když dokázal přejet USA s reálnou spotřebou paliva ve výši 3,08 litru na 100 kilometrů. Jako jeden z mála hybridů KIA Niro také dokazuje, že obstojí i v náročných podmínkách – za automobil lze připojit brzděný přívěs o hmotnosti až 1,3 tuny, což není u hybridních vozů zdaleka běžné. Díky uložení akumulátorů pod zadními sedadly nabídne Niro i zavazadlový prostor s objemem 427 litrů, který lze sklopením sedaček zvětšit až na 1 425 litrů.

Manažerský automobil se spotřebou pod 2 litry
Model Optima Plug-in hybrid dokazuje, že hybridní automobil může nabídnout dostatečný výkon, prostor pro posádku i zajímavou cenu. Vlajková loď značky KIA nabízí ve verzi Plug-in hybrid výhody paralelní hybridní soustavy kombinující benzínový motor 2.0 GDi s výkonem 115 kW s 50kW elektromotorem. Oba motory se přitom doplňují, proto může KIA Optima Plug-in hybrid nabídnout celkový výkon 205 koní (151 kW) a nejvyšší rychlost 192 km/h.
To při až neuvěřitelné spotřebě paliva 1,6 litru a 12,2 kWh na 100 kilometrů. V kombinovaném režimu tak nabízí tento model dojezd téměř 1 000 kilometrů, v elektrickém režimu pak 54 km. Akumulátor automobilu lze dobíjet z běžné zásuvky v garáži nebo kdekoli jinde. Dobití na plnou kapacitu trvá v tomto případě necelých 5 hodin. Dojezd ale výrazně zvyšuje i použitý systém rekuperace elektrické energie, který dokáže baterie dobíjet kinetickou energií uvolňující se během zpomalování vozu.

Soul EV: malé SUV s nulovými emisemi
Nabídku značky KIA na veletrhu AMPER v Brně doplňuje čistě elektrický model Soul EV postavený na platformě SUV. Tento model je vybaven stejnosměrným synchronním motorem s permanentními magnety, který nabídne maximální výkon 81 kW. Ten dokáže tomuto stylovému vozu dodat maximální rychlost 145 km/h. Akumulátor s kapacitou 75 Ah lze z běžné zásuvky dobít za 5 až 18 hodin, ale v rychlonabíjecí stanici už za pouhých 24 minut. Dojezd, při plném nabití akumulátoru, je přitom 212 kilometrů, využití rekuperace kinetické energie i důmyslná řešení minimalizující nároky na energii během jízdy přitom zajišťují co nejlepší využití energie v bateriích a prodlužují celkový dojezd.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků