10 / 3 916

Kia představuje budoucnost interiéru autonomních vozidel

3.1.2019 |  Štítky: KIA | autonomní řízení | autonomní vozy

KIA na veletrhu CES 2019 odhalí nové technologie prostřednictvím interaktivního exponátu ‚Space of Emotive Driving‘.

Pokud jde o autonomní řízení, obvykle jsou v popředí témata, jako je vytváření sítí a řízení vozidel. Na veletrhu Consumer Electronics Show (CES 2019), který se koná od 8. do 11. ledna v Las Vegas, představí automobilka Kia technologie, které vyvinula pro epochu post-autonomního řízení.

Představujeme technologii R.E.A.D.
Čeká nás budoucnost, v níž se vozidla budou moci řídit sama, a tak Kia již dnes buduje základy klíčového technologického vývoje ke zlepšení prostředí mobility pro člověka. Hlavní součástí vize ‚Space of Emotive Driving‘ (Prostor řízení na bázi emocí) prezentované automobilkou Kia na veletrhu CES 2019 je nový systém R.E.A.D. (Real-time Emotion Adaptive Driving, řízení přizpůsobující se emocím v reálném čase) – celosvětově první optimalizované interaktivní prostředí kabiny zaměřené na lidské smysly, analyzující emoce pomocí umělé inteligence.

Systém R.E.A.D. dokáže optimálně nastavovat kabinu vozidla a přizpůsobovat ji uživateli tím, že v reálném čase analyzuje stav emocí řidiče prostřednictvím technologie rozpoznávání biosignálů pomocí umělé inteligence. Uvedená technologie sleduje stav emocí řidiče pomocí senzorů, které detekují výrazy tváře, srdeční rytmus a elektrodermální aktivitu. Následně dochází k přizpůsobení prostředí interiéru – a podle potřeby se mění podmínky v kabině s dopadem na všech pět smyslů. Technologie umělé inteligence s využitím metod hlubokého učení umožňuje systému stanovit jakousi základnu uživatelova chování a poté identifikovat vzory a trendy k přizpůsobování prostředí kabiny podle situace.

Systém R.E.A.D. se prezentuje společně s technologií V-Touch, která je celosvětově prvním systémem virtuálního dotykového ovládání gesty. V-Touch pomocí 3D kamery sleduje oči a konečky prstů uživatelů, a umožňuje tak cestujícím ovládat různé palubní funkce prostřednictvím decentního projekčního displeje. Všichni cestující tak prostřednictvím jednoduchých gest pomocí prstů mohou měnit nastavení prostředí v kabině, jako je osvětlení, topení, ventilace, klimatizace nebo zábavní systémy, čímž odpadá potřeba tlačítek nebo dotykové obrazovky.

Další funkcí pokrokového systému R.E.A.D. jsou sedadla Kia, vibrující v reakci na přehrávanou hudbu, aby cestující mohli své oblíbené skladby nejen slyšet, ale i ‚cítit‘. 

Technologie R.E.A.D. na vlastní kůži
Kia na stánku CES ukáže speciálně navržené experimentální moduly, které ukazují možnosti systému R.E.A.D. Veřejnost si bude moci vůbec poprvé v historii vyzkoušet palubní technologie, které rozpoznávají fyziologické emoce lidí na základě výrazu jejich tváře, elektrodermální aktivity a srdečního rytmu. Návštěvníci veletrhu CES si také budou moci ověřit, jak senzorické prvky v reálném čase reagují na změny jejich emocí.

‚R.E.A.D. Me‘ je kokpit pro jednu osobu, který analyzuje stav emocí řidiče a vytváří ‚náladové prostředí‘ na základě úsudku s využitím technologií R.E.A.D., které zahrnují rozpoznávání výrazů tváře nebo vibrační sedadla. Součástí takto uzpůsobeného prostředí budou na míru generované zvuky a vůně v návaznosti na aktuální rozpoložení cestujícího.

‚R.E.A.D. Now‘ představuje kokpit pro dvě osoby, který simuluje ‚autonomní cestovní vůz pro Las Vegas‘, navrhující trasu a palubní zábavu na základě analýzy nálady řidiče. Cestující si budou moci vyzkoušet systém V-Touch pro ovládání pomocí gest k hraní her, výběru hudebního žánru, úpravu prostředí kabiny nebo procházení lokálních informací na Internetu.

‚R.E.A.D. Motion‘ představuje kokpit pro čtyři osoby simulující ‚mobilní pracovní prostor‘, jenž bude dle očekávání klíčovou předností života s autonomními vozidly. Cestující si budou moci vyzkoušet roli ‚výkonného manažera Kia‘, který se připravuje na služební cestu a pomocí ovládání V-Touch si prochází svůj rozvrh, zápisy z jednání, e-maily atd.

Vize mobility budoucnosti v chytrých městech
Kia na veletrhu CES 2019 rovněž prezentuje možné řešení mobility pro chytrá města v podobě konceptu ‚SEED Car‘. ‚SEED Car‘ je elektrické čtyřkolové jízdní kolo s dojezdem 100 km, založené na hybridním pohonu pomocí pedálů a elektřiny, vyžadující od řidiče šlapání do pedálů, ale za vysoké elektrické podpory, aby fyzická námaha byla co nejmenší.

Interaktivní prohlídky stánku Kia na veletrhu CES pro detailní seznámení s novými technologiemi
Pro intenzivnější zážitek návštěvníků bude Kia na svém stánku po celou dobu veletrhu CES 2019 zajišťovat pravidelné 15minutové ‚prohlídky s průvodcem‘. Během komentované prohlídky se návštěvníci budou moci detailněji seznámit s novými technologiemi, které Kia na veletrhu prezentuje.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků