10 / 3 916

Kia plní emisní normu Euro 6d TEMP

18.9.2018 |  Štítky: KIA

Dochází ke změně způsobu testování emisí a spotřeby paliva. Od 1. září 2018 musí osobní vozy prodávané v Evropské unii splňovat nové hodnoty spotřeby. WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) je celosvětově jednotná testovací norma pro určení spotřeby paliva a emisí a jejím cílem je poskytnout přesnější údaje o vozidle.

Všechny modely Kia jsou certifikované podle testovacího cyklu WLTP a splňují emisní normu Euro 6d TEMP. Nová laboratorní zkouška má poskytovat přesnější představu o spotřebě paliva a emisích CO2 v osobních automobilech. 

Pro příklad uvádíme několik výhod testovacího cyklu WLTP:
- vyšší průměrná a maximální rychlost
- vyšší průměrný a maximální jízdní výkon
- kratší zastávky
- přísnější podmínky nastavení vozidla a měření
- delší vzdálenost ujetá během testu

Od září 2018 se změnou testování vozidel vstupuje v platnost emisní norma Euro 6c, která upravuje maximálně povolené objemy, resp. hmotnosti emisí na jeden ujetý kilometr. Od začátku září má KIA všechny nové modely certifikované podle normy WLTP a všechny modely už nyní splňují normu Euro 6d TEMP, čímž je o krok napřed. Cílem je rozšíření nabídky úsporných vozidel a neustálý vývoj nových opatření v zájmu ekologičtější jízdy. Společnost Kia je odhodlaná prosazovat ekologičtější budoucnost.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků