10 / 3 580

Kia již podruhé za sebou zvítězila ve studii kvality nově pořízených vozů organizace J.D. Power

23.6.2017 |  Štítky: KIAZlepšení vozů Kia na úroveň 72 závad na každých 100 nových vozidel je vůbec nejlepším ohodnocením tovární značky za posledních 20 let existence uvedené studie. Přispělo k tomu i pět ocenění v příslušných segmentech – nejvíce napříč všemi značkami – pro modely Soul (kompaktní MPV), Forte (nižší střední třída), Cadenza (rodinný vůz), Niro (malé SUV) a Sorento (SUV střední třídy). Kia Soul si odváží ocenění IQS již třetím rokem po sobě, zatímco dva nejnovější modely Kia – Cadenza a Niro – dosáhly mimořádně dobrého ohodnocení již v prvním roce výroby. Kia Cadenza si přitom vybojovala nejlepší skóre napříč všemi modely zařazenými do uvedené studie. Každý ze sedmi hodnocených modelů Kia, včetně modelů Optima a Sportage, se v letošní studii IQS vyšplhal na první nebo druhou příčku v příslušné kategorii automobilů.

„Když Kia v loňské studii kvality nově pořízených vozů organizace J.D. Power porazila celý zbytek odvětví, kladla si řada lidí otázku, zda si dokážeme tak mimořádné postavení udržet. Dnešní odpověď je čistá a jasná, neboť Kia dosáhla nejvyšší příčky druhým rokem po sobě a v roce 2017 má nejvíce vítězů jednotlivých kategorií napříč všemi značkami,“ uvedl Michael Sprague, provozní ředitel a výkonný viceprezident společnosti Kia Motors America. „Naše pokračující špičkové výsledky ve studii IQS potvrzují postavení značky Kia jakožto špičkové světové automobilky a odrážejí přísné standardy a vysokou kvalitu řemeslného zpracování každého z vozů, crossoverů či SUV vyráběných pod značkou Kia.“

Do každoroční studie byly zařazeny odpovědi 77 415 respondentů, kteří hodnotili celkem 243 modelů napříč 26 automobilovými segmenty. Hodnotitelé se vyjadřovali k jízdním vlastnostem, motorům a převodovkám, kdy uváděli případné problémy s kvalitou nově zakoupených automobilů.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků