10 / 3 916

Kia Ceed: premiéra edice ,GT Line‘

2.10.2018 |  Štítky: KIA | sportovní vozy

Na letošním autosalonu v Paříži se dnes poprvé veřejnosti představuje nová KIA Ceed ‚GT Line‘.

Nová specifikace Ceed GT Line, která opět zvýší atraktivitu nové řady rodinných vozů Kia je k dispozici pro všechny varianty nového modelu Ceed.

Specifikaci Ceed GT Line lze kombinovat s několika motorizacemi: benzínovými motory Kia 1,0 litru a 1,4 litru T-GDi, resp. naftovým motorem Kia 1,6 litru ‚Smartstream‘ CRDi. Prodej bude odstartován během prvního čtvrtletí 2019 vč. jedinečné sedmileté záruky Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu.

Nové prvky designu odvozené od GT
Exteriér edice GT Line nabízí lemování tygří masky chladiče, jedinečná litá kola o velikosti 17 (standardně) nebo 18" (na přání), resp. nově tvarované nárazníky vpředu i vzadu. Pro modely je k dispozici celkem 10 odstínů karoserie.

Vozy jsou standardně vybaveny zploštělým sportovním volantem a v případě provedení s dvouspojkovou převodovkou Kia může řidič používat i kovová pádla řazení pod volantem.

Součástí specifikace Ceed GT Line jsou nová sportovní sedadla pro přední cestující. Přední sedadla pro novou specifikaci GT Line používají výraznější boční čalounění a jsou potažena černou látkou a světle šedou umělou kůží. Zákazníci si též mohou na přání objednat sportovní sedadla, tedy s většími a pevnějšími výplněmi v oblasti boků a stehen.

Výběr z přeplňovaných motorů s nízkými emisemi a okamžitou odezvou
Pro vozy v provedení GT Line je připraveno několik přeplňovaných motorů z klasické modelové řady Ceed. Jedná se např. o lehký tříválec Kia 1,0 litru T-GDi s nejvyšším výkonem 120 k. K dispozici je též nový motor 1,4 litru ‚Kappa‘ T-GDi s maximálním výkonem 140 k. Ceed GT Line může pohánět i zbrusu nový naftový motor Kia ‚Smartstream‘ 1,6 litru CRDi ve dvou výkonových variantách – 115 nebo 136 k – ať již pro pětidveřový Ceed nebo kombi Ceed Sportswagon. Pro model ProCeed GT Line je k dispozici výkonnější verze těchto dvou motorů.

Všechny motory je možné kombinovat se šestistupňovou manuální převodovkou; pro motory 1,4 litru T-GDi a 1,6 litru CRDi je k dispozici sedmistupňová dvouspojková převodovka Kia.

Technologie k usnadnění života, větší pohodlí a bezpečnost
Nová Kia Ceed GT Line nabízí majitelům širokou škálu technologií zaměřených na pohodlí, funkčnost a bezpečnost. Patří sem standardně dodávaný ‚plovoucí‘ systém palubního infotainmentu, který zahrnuje audiosystém s dotykovým displejem, nebo audiosystém s navigací a dotykovým displejem, včetně online služeb Kia Connected Services s podporou od TomTom®. Systém umožňuje bezproblémové propojení s chytrými telefony prostřednictvím technologií Apple CarPlay™ a Android Auto™.

Již v základní výbavě najdeme připojení pro chytré telefony přes Bluetooth s rozpoznáváním hlasu, automatické světlomety a systém bezklíčového vstupu. V nabídce prvků na přání najdeme i bezdrátové nabíjení chytrých telefonů.

Standardní nabídka bezpečnostních technologií obsahuje asistenta dálkových světel, systém rozpoznávání únavy řidiče a systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu s asistentem pro zamezení čelní kolize. Vozy jsou vybaveny zadní parkovací kamerou, která zobrazuje situaci za vozidlem k výraznému omezení slepých úhlů. Další technologií na přání byl inteligentní tempomat s funkcí Stop and Go (pro verze vybavené sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou).

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků