10 / 3 835

Když Avant nemá konkurenci

12.7.2019 |  Štítky: Audi

Řekne-li se AVANT, každý motorista si vybaví dva pojmy: kombi a Audi. Dnes je to již jasné. Ale když před léty přišli marketéři Audi s myšlenkou vyrobit pro některé své modely něco více než kombi verze a vymysleli pro ně název Avant, bylo otázkou, jestli se jejich představy naplní.
 
A stalo se. Nejen, že se pojem AVANT stal synonymem pro verze kombi luxusních vozů AUDI, ale podařilo se vyrobit jedinečný model, který díky svým vlastnostem nemá téměř konkurenci ani mezi modely jiných prémiových značek. Navíc se tato jedinečnost daří značce Audi udržet i v běhu již několika desítek let.
Poslední generaci AVANT, představilo Audi u modelu A6 v loňském roce a jedná se o provedení, kterému lze jen stěží něco vytknout. Tato verze je totiž po stránce vnějšího designu a nejmodernějšímu provedení interiéru s top infotainmentem, vrcholem, který je schopna současná automobilová produkce nabídnout.
 
Audi takto charakterizuje jedinečnost modelu A6 Avant:
 
Osobitý charakter
Plošší, širší a nižší: ve výrazné tváři Audi A6 Avant se na první pohled jasně odráží síla a odhodlání. Zvýrazněné lemy podběhů kol, svažující se střešní linie a šikmo skloněný D-sloupek podtrhují dynamické proporce vozu a přispívají k vytvoření siluety, která nemá obdoby. Aerodynamické vlastnosti vozu vylepšuje sportovní střešní spoiler, pod kterým na zádi upoutá již charakteristická chromovaná dekorativní lišta, která vizuálně spojuje koncová světla. Celkově zadní část vozu zapůsobí nejen svým sportovním vzhledem, ale i svou nekompromisní prostorností.
 
Velikost
Nekompromisní komfort: optimalizovaný prostorový koncept Audi A6 Avant nabízí řidiči i všem členům posádky více prostoru v oblasti nohou, hlavy a ramen, přičemž udělá silný dojem i objemem zavazadlového prostoru. Flexibilitu vnitřního prostoru umocňují samostatně sklopná opěradla zadních sedadel, která jsou dělená v poměru 40:20:40, díky čemuž lze interiér optimálně přizpůsobit Vašim prioritám a potřebám. Zavazadlový prostor o objemu od 565 do 1 680 litrů nabízí různé možnosti pro uložení nákladu.
 
Výbavy
V závislosti na přání zákazníka je interiér Audi A6 Avant k dispozici v naprosto odlišných podobách. Kromě základní varianty jsou k dispozici další čtyři výbavové linie, z nichž každá má svůj vlastní barevný motiv: Sport, Design, Design selection a sportovní paket S line. Barevné provedení jednotlivých úrovní působí progresivně a současně i elegantně. Materiály, mezi které patří i kůže Valcona a dekorativní panely z matného kartáčovaného hliníku, se mohou pochlubit vysokou kvalitou a precizním zpracováním.

Infotainment
Na přání je k dispozici sada dvou displejů rozhraní MMI Touch response s úhlopříčkami 10,1" a 8,6", které jsou elegantně zakomponovány do palubní desky a středové konzole. Digitální rozhraní je na přání možné rozšířit o 12,3" displej přístrojové desky Audi virtual cockpit, který je jinak součástí systému MMI Navigation plus. Díky standardní možnosti individualizace lze vytvořit až sedm uživatelských profilů s nastavením dle priorit konkrétních řidičů. Funkce, které jsou pro řidiče zásadní, lze v rámci nabídky MMI stejně jako u chytrého telefonu uspořádat přetažením na požadované místo. Jedná se o systém, který nabízí flexibilní, pohodlná a především jednoduchá řešení.
 
Top technologie
Díky kombinaci perfektně sladěných senzorů, kamer, radarů a ultrazvukových a laserových technologií Audi A6 Avant rozpozná, v jaké dopravní situaci se nachází, a vyhodnotí aktuální jízdní možnosti. Pomůže a pokud nebude jiná možnost, zasáhne do řízení.
 
Motory
Celkem osm motorových jednotek aktuálně nabízí Audi pro nový model A6 Avant.
- dva naftové TDI motory pro dvoukolku o výkonech 120 a 150 kW se 7 st. automaty S tronic
- tři naftové TDI motory pro čtyřkolky o výkonech 150, 170 a 210 kW se 7 st. automatem S tronic u slabšího motoru a s 8 st. automaty tiptronic u silnějších motorů
- jeden benziniový TFSI motor pro dvoukolku o výkonu 180 kW se 7 st. automatem S tronic
- dva benzinové TFSI motory pro čtyřkolky o výkonu 180 a 250 kW se 7 st. automaty S tronic

Špičkové jízdní vlastnosti
Již ve standardní výbavě je progresivního řízení, které se vyznačuje podmanivou jízdní dynamikou danou sportovní konfigurací, která přispívá k lepší ovladatelnosti a agilitě. To platí dvojnásob v kombinaci s na přání dostupným dynamickým řízením všech kol.
 
Audi A6 Avant je modelem, který je řešením nejen pro příznivce kombi verzí osobních vozů, ale spolehlivě neguje nedostatky SUV automobilů. Avant nabízí větší úložný prostor, působí vzdušněji, přesto jeho rozměry, zejména jeho šířka, umožňují bezproblémové parkování. Níže položené a lépe rozložené těžiště a nižší hmotnost zajišťují špičkové jízdní vlastnosti.
 
Lze Avantu něco vytknout ?
Snad jeho relativně nízkou světlou výšku a tím i nízký posez, které by mohly být alespoň o pár centimetrů vyšší. To však lze řešit variantou nákupu A6 Allroad quattro. A k dokonalosti výběru pak aktuálně chybí hybridní a čistě elektrická verze. S těmi však Audi v dohledné době počítá.
   
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků