10 / 3 810

Jubileum: 500 000 vozů ŠKODA SUPERB 3. generace

22.3.2019 |  Štítky: Škoda | VW | hybridní pohon | skladové vozy | Škoda Superb

Dnes v Kvasinách sjel z linky 500 000. vůz Škoda SUPERB třetí generace.

Vlajková loď značky ŠKODA od zahájení výroby v březnu 2015 vedla značku do nové éry – s modelem SUPERB zahájila česká automobilka největší modelovou ofenzívu v celé své historii. Vrcholný model značky i dnes oslovuje zákazníky na celém světě. 
 
Člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus říká: „Dnes máme půl milionu důvodů k hrdosti. Toto výrobní jubileum je důkazem neutuchající obliby modelu ŠKODA SUPERB. S ním a jeho designovými a technickými kvalitami i s neporazitelnou nabídkou prostoru dokládáme nároky, které si značka v automobilové střední třídě klade. SUPERB, který se mezitím vyrábí už v pěti závodech, patří mezi nejlepší a nejúspěšnější vozy střední třídy a má velký podíl na setrvalém růstovém kurzu značky ŠKODA.“ 
 
Počty vyrobených vozů ŠKODA SUPERB dokládají úspěch vlajkové lodi značky: Poté, co první generace, uvedená v roce 2001, byla vyrobena v počtu 136 100 exemplářů, počty vyrobených vozů následující generace byly už výrazně vyšší. V letech 2008 až 2015 vzniklo celkem 618 500 vozů ŠKODA SUPERB druhé generace. V březnu 2015 odstartovala současná, třetí generace, která nyní dosáhla mety 500 000 vyrobených vozů. Celkem dosud vzniklo více než 1,25 milionu vozů ŠKODA SUPERB všech generací. V roce 2019 vstoupí SUPERB ve výrazně modernizované podobě a v nové verzi s plug-in-hybridním pohonem do druhé poloviny modelového cyklu. 
 
Úspěšný příběh modelové řady SUPERB začal v roce 1934 s modelem ŠKODA 640 SUPERB. Název pochází z latinského slova ‚superbus‘, které lze přeložit jako „hezký“, „vynikající“ nebo „překrásný“. Jméno SUPERB je synonymem pro mimořádně luxusní automobily značky ŠKODA a do roku 1949 zdobilo luxusní limuzíny značky. 
 
V roce 2001, deset let po vstupu do koncernu Volkswagen, česká značka po tradičním jménu zase sáhla a vstoupila do střední třídy s první novodobou generací modelu ŠKODA SUPERB. Tehdy to byla vedle modelů OCTAVIA a FABIA třetí modelová řada, zákazníky oslovovala moderní technikou a bohatou nabídkou prostoru. V letech 2001 až 2008 z linky sjelo zhruba 136 100 kusů tohoto modelu. 
 
V roce 2008 měla na ženevském autosalonu premiéru druhá generace modelu ŠKODA SUPERB. Nový model zaujal ještě prostornějším interiérem, elegantním vzhledem a kvalitou zpracování na nejvyšší úrovni. SUPERB byl kromě toho poprvé k dispozici i s pohonem všech kol. V roce 2009 následovala praktická ŠKODA SUPERB COMBI. 
 
V roce 2015 definovala česká automobilka nová měřítka současnou generací modelu SUPERB. Za pouhé čtyři roky vzniklo půl milionu exemplářů třetí generace. 358 200 z těchto vozů bylo vyrobeno v závodě v Kvasinách. K němu časem přibyly čtyři další výrobní závody - Aurangabád (Indie), Nanťing (Čína), Usť-Kamenogorsk (Kazachstán) a Solomonovo (Ukrajina). SUPERB dnes patří v celoevropském měřítku k nejúspěšnějším vozům střední třídy a je významnou součástí setrvalého růstového kurzu značky ŠKODA. 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků