10 / 3 779

Japonské značky jsou nejspolehlivější. Nejvíc Lexus, ukázal průzkum

24.11.2017 |  Štítky: Lexus | ToyotaV první desítce se umístilo celkem šest značek z Japonska. Evropu v Top 10 zastupují britská MG a italská Alfa Romeo, Spojené státy americké potom značka Ford.
Průzkum oslovil 14 200 majitelů nových vozů koupených v posledních třech letech. Respondenti podrobně popsali poruchy a závady na svých vozidlech a také doby trvání oprav a s nimi spojené náklady.

Nahlášené poruchy a závady byly rozděleny do 14 kategorií: baterie, karoserie, brzdy, motor, elektroinstalace motoru, výfuková soustava, vnější světlomety, palivový systém, spojka a převodovka, vybavení interiéru, elektroinstalace nesouvisející s motorem, mechanismus řízení, odpružení a jiné prvky.
V případě každé závady byli majitelé automobilů požádáni o odhad doby, po kterou byli ponecháni bez svého auta, a také o sdělení nákladů na opravu.
Výdaje na servis byly v rozmezí od bezplatné opravy v rámci záruky po částky přesahující 1500 liber a doba odstranění závad od několika hodin po více než jeden týden. Tyto informace umožnily vyhodnotit závažnost poruch. Na základě všech dat zpracoval portál What Car? žebříček spolehlivosti modelů a značek.

Auta, která se neporouchají
Nejlepší značka se také může pochlubit modelem, který získal maximální ocenění 100 procent za spolehlivost. S tímto výsledkem se Lexus CT 200h dostal na první místo v kategorii rodinných vozů. 100 procent získaly také vozy Toyota Aygo (1. místo v segmentu městských aut, segment A), Honda Jazz (vítěz ve třídě malých vozů, segment B) a Audi A3 ve verzi benzinový sedan (1. místo v segmentu vyšší střední třídy).

Malý, ale spolehlivý
Toyota Aygo dokazuje, že i nejmenší automobily se mohou vyznačovat vynikající kvalitou. U tohoto vozu nenahlásili britští majitelé v loňském roce žádnou závadu. Odborníci What Car? mluvili s majiteli druhé generace modelu, která debutovala v roce 2014 a prodává se do dnešního dne. Až 13 procent respondentů kladlo zvláštní důraz na to, jak moc spolehlivé jejich auto je.
„Výsledek modelu Aygo v našem průzkumu spolehlivosti dokazuje, že někdy kvalita vozu daleko přesahuje jeho cenu. Je jedním z nejlevnějších aut na trhu, a přesto s ním nejsou žádné problémy. Není to nijak překvapivé, protože všechny modely Toyota, které byly předmětem průzkumu, dosáhly dobrých výsledků. Bezporuchovost je vždy jedním z nejdůležitějších faktorů, které zákazníci autosalonů zohledňují při výběru auta,“ poznamenal Steve Huntingford, šéfredaktor portálu What Car?

Městský japonský vůz bez závad
Majitelé Hondy Jazz, která debutovala v roce 2015, neměli v tomto roce žádný důvod ke stížnostem. A ani její předchozí generace nezpůsobuje větší problémy, její uživatelé hlásili pouze menší závady.
Hybridní vozy Toyota jsou proslulé svojí nadprůměrnou spolehlivostí, nicméně i v porovnání s nimi si Lexus CT 200h vedl letos skvěle. Majitelé automobilů ve věku do tří let k nim neměli sebemenší výhrady. U starších vozů muselo pouze 10 procent řidičů hybridních modelů Lexus CT řešit nějakou závadu.
Stoprocentní spolehlivostí se pochlubil také sedan Audi A3 v benzinové verzi. O něco hůře si vedly dieselové verze, jejichž majitelé hlásili problémy s motorem, elektroinstalací motoru a brzdami.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků