10 / 3 914

Jaguar E-PACE je světovým rekordmanem

17.7.2017 |  Štítky: Jaguar | SUV

Nevšední test, který měl za cíl demonstrovat agilitu, preciznost a výkon nejnovějšího SUV značky Jaguar, byl vyvrcholením 25 měsíců intenzivní práce na čtyřech kontinentech, která měla jediný úkol – zajistit maximální odolnost nového modelu a postarat se o to, aby byl v souladu s filozofií Jaguaru Art of Performance.

Jaguar E-PACE je pětimístné kompaktní SUV, které kombinuje design a výkon sportovních vozů značky Jaguar s prostorností, praktičností a konektivitou vozu s pohonem všech kol.

Charakteristické jízdní vlastnosti Jaguaru a nevšední design přetavily DNA sportovních vozů do praktického designu doplněného o pokročilé technologie, které vás udrží ve spojení.

E-PACE je nejmladší člen rodiny SUV Jaguaru, kde doplnil průlomový elektromobil koncept I-PACE a Jaguar F-PACE, ověnčený titulem Světové auto roku 2017. I ten se v roce 2015 zapsal do Guinessovy knihy rekordů dokonale provedeným lopingem.

Design karoserie vozu čerpá inspiraci ve sportovním modelu F-TYPE a je charakteristický typickou maskou Jaguaru, výraznými proporcemi, krátkými převisy karoserie a výrazným bočním profilem. To vše modelu E-PACE propůjčuje velice odvážný a zároveň odhodlaný vzhled, který jasně komunikuje dynamiku a ovladatelnost. DNA sportovních modelů značky Jaguar je také evidentní v čisté linii střechy a charakteristickém tvaru bočních oken.

„Zavedená designová pravidla Jaguaru činí model E-PACE jasně identifikovatelným jako sportovní vůz dané třídy. Naše nové kompaktní SUV kombinuje prostorný interiér, konektivitu a bezpečnost, které rodiny očekávají, s proporcemi, čistým designem a výkonem, které si člověk s takto praktickým autem většinou nespojuje,“ řekl Ian Callum, Šéfdesignér Jaguaru.

Jaguar E-PACE se svým rekordem do historie zapsal na londýnském výstavišti ExCel, jednom z mála míst ve Velké Británii, kam bylo možné umístit 160 metrů dlouhou rozjezdovou a dojezdovou dráhu, která byla za potřebí ke 15 metrů dlouhému skoku.

Za volant usedl kaskadér Terry Grant, který své umění předvedl v řadě filmových titulů a který je sám držitelem 21 rekordů zapsaných v Guinnessově knize rekordů.

„Pokud vím, tak žádné sériově vyráběné auto nikdy nic podobného neabsolvovalo. I proto jsem to chtěl už od mala zkusit. Poté, co jsem měl tu čest za volantem Jaguaru F-PACE provést historický první loping, byla toto vzrušující možnost podílet se na další kapitole vozů z rodiny PACE, a to ještě náročnějším kaskadérským kouskem,“ popsal svoje pocity kaskadér Terry Grant.

Není překvapivé, že by tenhle trik nikdo neměl sám zkoušet. Příprava, analýza a zkoušky na tak náročný trik, včetně pečlivých výpočtů nájezdové rychlosti zabraly měsíce. Rampy byly modelovány pomocí CAD technologie ještě dávno před prvními testy. Terry byl při obratu o 270° vystaven přetížení 5.5 G a k dosažení ideální rychlosti pro provedení otočky ve vzduchu potřeboval 160 metrů dlouhou rozjezdovou dráhu.

„Tento úžasný výkon bylo opravdu něco, na co stojí za to se dívat. Tenhle kaskadérský kousek už jsem několikrát viděl ve filmu, ale vidět ho na vlastní oči bylo opravdu něco mimořádného. Gratuluji Terrymu a Jaguaru za to, že se jim povedl další epický rekord hodný zápisu do Guinnessovy knihy rekordů,“ doplnil Pravin Patel, hodnotitel z týmu Guinnessovy knihy rekordů.

Po odhalení nového Jaguaru E-PACE následovalo velkolepé hudební vystoupení Pete Tong & Heritage Orchestra, kteří zahráli dnes již legendární Ibiza Classics. U příležitosti oslavy nového Jaguaru E-PACEvystoupil Pete se zpěvákem a skladatelem Raye s písní „You Don´t Know Me“ Jaxe Jonese. Tento hit v produkci Raye má 230 milionů přehrání na Spotify a více než 130 milionů zhlédnutí na YouTube.

„S Heritage Orchestra spolupracuji už několik let, ale toto je poprvé, co jsem byl zapojen do něčeho takového. Je to vzrušující a jsem velmi rád, že toho mohu být součástí! Vidět světový rekord, který se povedl Jaguaru, přímo před sebou bylo dech beroucí. Právě tenhle kreativní způsob, jak představit nový Jaguar E-PACE, byla inspirace pro spolupráci mezi mnou a Raye. Plánujeme tu skladbu zařadit na mé nové album,“ řekl Pete Tong.

Slavnostní odhalení nového Jaguaru E-PACE, který se zároveň zapsal do Guinnessovy knihy rekordů.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků