10 / 3 779

Inteligentní osobní asistent dodává BMW osobnost

6.9.2018 |  Štítky: BMW

BMW Group je s funkcí BMW Intelligent Personal Assistant (BMW Inteligentní osobní asistent) na začátku revoluce radosti z jízdy.

Od března 2019 budou mít vozy BMW svoji vlastní digitální osobnost, kterou půjde vyvolat vyslovením spojení „Hej BMW“. Tím se spustí nová éra komunikace s vozem a ovládání jeho různých funkcí prostřednictvím mluveného slova. V budoucnu bude tento asistent k dispozici nejen uvnitř automobilu, ale také mimo něj, a bude přístupný například prostřednictvím inteligentního reproduktoru nebo chytrého telefonu. Počítá se rovněž s jeho kompatibilitou s jinými digitálními asistenty, což umožní propojit různé ekosystémy služeb a funkcí. Zásluhou integrace digitálního osobního asistenta do prostředí Open Mobility Cloud a využití umělé inteligence se budou jeho schopnosti neustále zlepšovat. Dostupnost nejnovějších funkcí a schopností bude zajištěna snadnou aktualizací v rámci chytrého telefonu a současně funkcí vzdálených aktualizací systému vozidla. Dieter May, Senior Vice President Digital Product BMW Group, k tomuto tématu řekl: „BMW Inteligentní osobní asistent využívá nový koncept ovládání BMW Operating System 7.0 k vytvoření nové digitální interakce s vaším BMW, která přinese zcela nové zážitky z jízdy.“

BMW získává vlastní digitální osobnost.
BMW Inteligentní osobní asistent se učí zvyklosti a opakující se chování, které následně aplikuje v odpovídajícím kontextu. Asistent pomáhá řidiči, učí se jeho preference a bude schopen takřka kompletně zajistit nastavení různých systémů, jako je například vyhřívání sedadel nebo navádění do často používaných cílů (například „Naveď mě domů“). Unikátní vlastností ve srovnání s jinými digitálními asistenty tohoto typu je možnost dát mu vlastní jméno (například „Charlie“ nebo „Joy“). Tím získá individuálnější charakter. Asistent nečeká pouze na každý další příkaz řidiče, ale je připraven také na určitou úroveň společenské konverzace („Hej BMW, jaký je smysl života“?).
Asistent zná všechny funkce vozu a je schopen je podle požadavků obsluhovat. Například po vyslovení „Hej BMW, je mi zima“ BMW Inteligentní osobní asistent odpovídajícím způsobem přizpůsobí nastavení vnitřní teploty. I když již aktuální systémy jsou schopné zapamatovat si řidičem preferované nastavení, budoucí verze budou moci pracovat s mnohem větším počtem oblíbených nastavení. S každým dalším příkazem je asistent chytřejší. Základem jeho vědomostí bude přenosný digitální zákaznický profil – BMW ID. Právě tento profil propojí automobil se zákazníkem a jeho digitálním světem.

Vždy při ruce: digitální BMW expert.
Příchod BMW Inteligentního osobního asistenta znamená, že je vždy k dispozici profesionál BMW, který je připraven vysvětlit všechny rozmanité funkce vozu („Jak funguje asistent dálkových světel?“), dodá aktuální informace („Je hladina oleje v pořádku?“) nebo pomůže odpovědět na otázky („Jsou k dispozici nějaká nová varovná sdělení?“). Zná také řidičova oblíbená nastavení a pro větší komfort jich může nastavit i více současně. Například po vyslovení „Hej BMW, cítím se unavený“ aktivuje vitality program pro vnitřní prostor s odpovídajícím nastavením vnitřního osvětlení, hudby, teploty a dalších systémů, jejichž společným cílem je osvěžit řidiče. V budoucnu bude asistent schopen poradit s tím, jak uspořit palivo, umožní předvídavý jízdní styl a v případě potřeby také varuje řidiče na nebezpečí. Může například řidiči sdělit, že má prázdnou pneumatiku, případně jej upozornit na nutnost servisu a následně termín návštěvy servisu domluvit.

Dokonalý kopilot.
Jednoduše řečeno, asistent je ideálním spolujezdcem nápomocným při každodenních cestách („Hej BMW, najdi mi nejbližší čerpací stanici na trase“). Pro usnadnění používání navigace může řidiči povolit přístup systému do svého kalendáře a ke kontaktům. Automobil následně bere v úvahu záležitosti související s parkováním v cíli cesty a informace o dopravních zácpách na trase, na jejichž základě následně upozorní řidiče, kdy je čas vyrazit na cestu. Asistent si současně pamatuje destinace, které jsou navštěvovány nejčastěji. Integrace nového asistentu do prostředí Microsoft Office 365 a Skype for Business umožňuje řidiči provádět telekonference, číst e-maily, a tím transformovat BMW do hlasem ovládané kanceláře. Kromě toho je Inteligentní osobní asistent BMW také specialistou na zábavu. To znamená, že je okamžitě schopen rozpoznat rádiem aktuálně hranou píseň nebo vyhledávat stanice s požadovaným typem hudby („Pusť mi klasickou muziku, prosím“).

Objeví se ve vozech BMW od března 2019.
Inteligentní osobní asistent bude ve své základní verzi k dispozici ve 23 jazycích a trzích od března 2019. V USA, Německu, Velké Británii, Itálii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Rakousku, Brazílii, Japonsku a (od května 2019) v Číně bude BMW Inteligentní asistent disponovat funkcí rozpoznávání přirozené řeči a inteligentního vyhledávání například bodů zájmů, informací o počasí nebo hudby. Nový osobní asistent bude k dispozici pro modely vybavené novým konceptem ovládání BMW Operating System 7.0 jako součást výbavy Live Cockpit Professional (6U3). Rozsah funkcí bude možné rozšířit objednáním paketu Connected Professional. Osobní asistent bude po dobu tří let k dispozici již s příchodem nové generace BMW řady 3 v listopadu 2018. V případě nových modelů BMW X5, Z4 a řady 8 vybavených konceptem ovládání BMW Operating System 7.0 budou moci zákazníci prostřednictvím funkce Remote Software Update instalovat plnou verzi BMW Inteligentního osobního asistentu do svých vozů bez nutnosti návštěvy servisu od března 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků