10 / 3 810

Hyundai prezentuje na veletrhu CES 2020 svou inovativní vizi městské mobility

8.1.2020 |  Štítky: Hyundai

Společnost Hyundai představila na veletrhu CES 2020 svou inovativní vizi městské mobility, která přispěje k opětovnému oživení budoucích velkoměst, zaměřených na požadavky svých obyvatel.

Hyundai již intenzivně pracuje na realizaci své vize. V Las Vegas vystavuje tři inovativní řešení pro mobilitu: koncept městské letecké mobility UAM (Urban Air Mobility), koncepční vozidla pro specifické účely PBV (Purpose Built Vehicle) a koncept platformy Hub, která se stane dopravním uzlem pro různé druhy mobility a místem komunitních aktivit. Hyundai hodlá výše uvedenými řešeními pro mobilitu zbavit budoucí velkoměsta a jejich obyvatele časových a prostorových omezení a umožnit jim vést ještě hodnotnější životy.

Společnost také urychlí realizaci své vize „Pokrok pro lidstvo“ a vlastní transformaci na „poskytovatele chytrých řešení pro mobilitu“. Hyundai hodlá poskytovat zákazníkům plynule navazující mobilitu s nejrůznějšími zážitky, což dokládá svou vizí chytré mobility založené na síti UAM-PBV-Hub. Tato vize je rovněž v souladu se střednědobým inovačním plánem „Strategie 2025“. Společnost Hyundai postaví své podnikání na dvou pilířích – „Zařízení pro chytrou mobilitu“ a „Služby pro chytrou mobilitu“.

„U našich řešení pro chytrou mobilitu jsme zvažovali, co je opravdu důležité ve velkoměstech a životech lidí. UAM, PBV a Hub vdechnou velkoměstům nový život odstraněním městských hranic, poskytnou lidem čas pro realizaci jejich cílů a přispějí k vytváření různých komunit. Naším cílem je podílet se na budování budoucích dynamických velkoměst, která vycházejí vstříc požadavkům lidí, a pokračovat tak v naší tradici pokroku ve prospěch lidstva. Veletrh CES 2020 je pouhým začátkem realizace této vize, na níž budeme i nadále pracovat,“ řekl Euisun Chung, výkonný viceprezident společnosti Hyundai Motor Group.

UAM, inovativní řešení pro mobilitu, nabízející osvobození od dopravního chaosu
Prvním řešením, které Hyundai nabízí pro oživení budoucích velkoměst, je městská letecká mobilita UAM (Urban Air Mobility), inovativní řešení pro mobilitu, které nabízí „osvobození od dopravního chaosu“ a „demokratizaci letecké dopravy“. Rozsáhlá urbanizace, k níž dochází na celém světě, přináší obyvatelům měst dramatické snížení efektivity dopravy a zvýšení sociálních nákladů spojených s logistikou a dopravou. UAM umožňuje městskou leteckou dopravu bez použití vzletových a přistávacích drah, a to prostřednictvím osobních létajících vozidel PAV (Personal Air Vehicle) s funkcí eVTOL (electric Vertical TakeOff and Landing) – elektrického vertikálního vzletu a přistání.

Světová premiéra modelu „S-A1“, koncepčního PAV ze společného vývoje se společností Uber
Hyundai představil na veletrhu CES 2020 první koncept osobního létajícího vozidla PAV (Personal Air Vehicle) s označením „S-A1“. Koncepční PAV je vybaveno systémem eVTOL a kabinou pro pět cestujících včetně pilota. V první fázi komercializace budou vozidla PAV ovládána piloty, ale vývoj důležitých technologií postupně umožní autonomní provoz. Hyundai disponuje výrobními kapacitami i kompetencemi pro vývoj a velkosériovou výrobu vozidel, například kategorie PAV. Koncepční osobní létající vozidlo „S-A1“ bylo vyvinuto ve spolupráci se společností Uber, největším poskytovatelem mobility na světě.

PBV, dokonalé řešení mobility pro všechny životní styly
Druhé řešení pro chytrou mobilitu v podání značky Hyundai je vozidlo pro specifické účely, PBV (Purpose Built Vehicle), které je koncipováno pro dynamickou budoucnost, v níž bude hlavní pozornost zaměřena na člověka a jeho potřeby. PBV je novým řešením pro městskou mobilitu, které dokáže uspokojit široké spektrum budoucích životních stylů s neomezenými možnostmi individualizace. Cestující mohou za jízdy do svého cíle využívat na míru střižené služby. Jedná se tedy o zcela nový přístup k mobilitě, který přesahuje současnou představu o dopravních prostředcích.

Hub, nový dopravní uzel propojující UAM a PBV
Třetím řešením pro chytrou mobilitu, představeným společností Hyundai, je Hub, inovativní komunitní prostor, který propojuje leteckou mobilitu UAM s pozemními vozidly PBV. Hub má na svém vrcholu přistávací a vzletovou platformu pro osobní létající vozidla PAV a dokovací stanice v přízemí, které umožňují vozidlům PBV přijíždět z různých směrů a různými směry také odjíždět. Centrum Hub lze přeměnit v nekonečný počet nových prostorů v závislosti na způsobu připojení vozidel PBV.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků