10 / 3 590

Hyundai odhaluje zcela nový i30 Fastback N

26.9.2018 |  Štítky: Hyundai | sportovní vozy

„Z Říma do Paříže“ za 8:18 min! Vysokovýkonný model Hyundai i30 Fastback N poskytuje maximální radost z jízdy.

Profesionální jezdec Gabriele Tarquini překonal v prvním opravdu ostrém pětidveřovém kupé segmentu C vzdálenost mezi dvěma dánskými vesnicemi Rome a Paris za pouhých 8:18.49 minut.

Elegantní design s ostrým charakterem
Model i30 Fastback N zaujme na první pohled dynamickou maskou chladiče N, předním nárazníkem N a jedinečným zadním nárazníkem. Snížené prahy karoserie umocňují sportovní charakter. Záď je navíc vybavena dvěma dvojitými koncovkami výfukové soustavy a velkoryse klenutým zadním spoilerem, který je integrován do zadního výklopného víka.

Dominantou interiéru je exkluzivní volant N s charakteristickým červeným prošíváním N. V rámci koherentního barevného designu je červené prošívání použito i na dalších dílech interiéru modelu i30 N Fastback, například na řadicí páce a sedadlech.

Vysokovýkonný motor pro sportovní jízdu
Zákazníci mají na výběr mezi dvěma výkonovými verzemi motoru 2,0 litru, přeplňovaného turbodmychadlem. Ve standardní verzi poskytuje tato jednotka nejvyšší výkon 250 k, zatímco s paketem Performance dosahuje motor nejvyššího výkonu 275 k. Obě verze dosahují nejvyšší rychlosti 250 km/h. Zcela nový i30 N Fastback je kromě toho vybaven systémem N Grin Control, který dává řidiči na výběr pět různých jízdních režimů. Nastavení se aktivuje příslušnými tlačítky na volantu: Eco, Normal, Sport, N a N Custom. 

Produktová řada Hyundai N, inspirovaná motoristickým sportem, využívá zkušenosti získané z úspěšné účasti společnosti v mistrovství světa v rallye FIA WRC (World Rally Championship) a mezinárodních mistrovstvích cestovních vozů TCR (Touring Car Racing). 

Chytré prvky výbavy a nejvyšší úroveň bezpečnosti ve standardní výbavě
Horizontální uspořádání přístrojové desky zaujme svou elegancí. K dispozici jsou dva různé informační a zábavní systémy. Audiosystém Display Audio s dotykovým displejem, integrovanou zadní kamerou a konektivitou Bluetooth, nebo navigační systém s dotykovým displejem a sedmiletým předplatným služeb LIVE Services zdarma. Součástí obou verzí jsou systémy Apple CarPlay a Android Auto, které umožňují uživatelům propojit chytrý telefon s vozem, aby mohli na displeji ovládat funkce přehrávání hudby, telefonování nebo navigace. 

Zcela nový i30 Fastback N splňuje nejvyšší evropské bezpečnostní standardy díky vyspělým systémům pro aktivní bezpečnost a podporu řidiče Hyundai SmartSense, mezi něž patří asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent dálkových světel a asistent pro sledování omezení rychlosti.
 

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků