10 / 3 812

Hyundai NEXO čistí londýnské ulice

22.10.2018 |  Štítky: Hyundai | elektromobily | SUV

Hyundai odhalil v rámci „měsíce čisté jízdy“ nejvíce znečištěnou trasu v Londýně.

Trasa je tvořena nejvíce znečištěnými a dopravně vytíženými londýnskými ulicemi. Jimi bude jezdit nový Hyundai NEXO, nová generace elektromobilu s vodíkovými palivovými články, aby pomohl čistit vzduch.

Univerzita UCL vyhodnotila veřejně dostupná data o množství oxidu dusičitého (NO2) a pevných částic (PM) ze studie znečištění ovzduší v Londýně, kterou uskutečnila univerzita King’s College London.

Vědci z týmu univerzity UCL analyzovali teplotní mapy, které ukazovaly průměrné hodnoty emisí PM a NO2 v celém Londýně. Navrhovaná trasa zahrnuje oblasti Vnitřního a Vnějšího Londýna s nejvyšším znečištěním ovzduší, které přesahuje limity stanovené EU.

Vozidlo ukazuje na displeji při jízdě přesné množství vyčištěného vzduchu. Hyundai předvedl Britům činnost této inovativní technologie při názorné ukázce.

Pokud NEXO jede pouhou jednu hodinu, vyčistí 26,9 kilogramu vzduchu – to je stejné množství, které vdechne za hodinu 42 dospělých osob. Pokud uvážíme, že by v budoucnosti jezdilo na silnicích 10 000 vozů NEXO, znamenalo by to snížení emisí oxidu uhličitého, jež by bylo ekvivalentní vysázení 60 000 stromů. Názorná ukázka čištění vzduchu systémem filtrace vzduchu v modelu NEXO se uskutečnila ve středu 17. října dopoledne v areálu univerzity UCL.

Dr Michael Whiteley, vedoucí oddělení pro techniku palivových článků v elektrochemické inovační laboratoři univerzity UCL, k tomu říká: „Nedávná zpráva z Mezivládního panelu pro změny klimatu ukazuje, že je třeba udělat mnohem víc ke zmírnění negativní změny klimatu. Náš výzkum techniky palivových článků zjistil, že se jedná o slibné řešení dopravy, které lze považovat za alternativu automobilů závislých na fosilních palivech i elektromobilů s akumulátory a zdlouhavým nabíjením.“

„Náš výzkum sahá od základní vědy o materiálech až po kompletní systémy pohonu s palivovými články pro automobily. Jako další krok budujeme pracoviště pro vyspělé pohony, na němž budeme vyvíjet a vyhodnocovat pohony s hybridní technikou, akumulátory a palivovými články pro automobilové aplikace.“

NEXO je technologickou vlajkovou lodí značky Hyundai. Elegantní SUV disponuje nejmodernějšími asistenčními systémy a poskytuje dojezd až 666 km (WLTP). Elektromobil s palivovými články na vodík nemá jiné emise než vodu a doplnění jeho palivových nádrží proběhne za méně než 5 minut – tedy za podobnou dobu, která je zapotřebí k načerpání paliva do konvenčních automobilů s pohonem na benzin nebo naftu.

NEXO je nejen vozidlo s nulovými emisemi. Jeho výbava zahrnuje také brzdovou soustavu s nastavitelnou intenzitou rekuperace kinetické energie, která výrazně snižuje emise ostatních znečišťujících látek, jako je prach z brzdového obložení.

NEXO bude nabízeno od příštího roku s vyspělým systémem čištění vzduchu, který zachytí 99,9 % částic velmi jemného prachu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků