10 / 3 914

Hyundai NEXO a Aston Martin Vantage vítězí ve volbě Car of the Year COTY 2019

10.10.2018 |  Štítky: Aston Martin | Hyundai | elektromobily | sportovní vozy

Soutěž Auto roku představuje složitou proceduru s mnoha dílčími zkouškami, kterou v letošním ročníku nejlépe zvládly vozy Aston Martin Vantage a Hyundai NEXO.

Kromě testování výkonu, bezpečnostních asistentů a mnoha dalších položek se prověřuje i obratnost a stabilita při nenadálých manévrech. Legendární vyhýbací manévr známý jako „losí test“ byl původně běžnou nutností pro řidiče v severských zemích, kde je velké riziko střetu s vysokou zvěří. Manévr představuje prudké vyhnutí se velkému zvířeti do protisměru a rychlé vrácení do vlastního jízdního pruhu. V průběhu let se stal normou pro zjišťování stability automobilu v extrémních podmínkách.

Stejně jako u zkoušek systému autonomního brzdění (AEB), kterému při letošním testování na letišti v dánském Tannisby kralovala nová generace Hyundai Santa Fe, také v tomto případě se jezdí s plně vytíženým vozem a rychlost nájezdů se postupně zvyšuje. Nejlépe hodnoceným vozem v této kategorii se stal vodíkový elektromobil Hyundai NEXO, když postavené kužely dokázal projet rychlostí 80 km/h. Jediným konkurentem ze všech 59 testovaných vozů mu byl jen sportovně laděný Aston Martin Vantage.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků