10 / 3 916

Hyundai KONA Hybrid

5.9.2019 |  Štítky: Hyundai | hybridní pohon | SUV

Hyundai Motor uvádí na trh nejnovější verzi oblíbené a oceňované modelové řady KONA, a to v rámci dynamické mezinárodní prezentace zcela nového modelu KONA Hybrid v hlavním městě Nizozemí.

Hyundai tímto přirozeným krokem reaguje na požadavky evropských zákazníků, kteří chtějí mít na výběr více ekologických modelů s karoserií SUV. KONA Hybrid se vyznačuje odvážným designem, hospodárným hybridním pohonem a rozsáhlou výbavou včetně řady technicky vyspělých prvků, mezi něž patří funkce systému Bluelink v oblasti konektivity, soubor prvků aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů SmartSense™ a také nejmodernější informační a zábavní funkce.

Oceňovaná modelová řada KONA

Modely KONA a KONA Electric se mohou pochlubit nejen prodejními úspěchy, ale i ziskem mnoha ocenění během uplynulých 18 měsíců. Loni se model KONA dočkal mezinárodního uznání v podobě ocenění iF Design Award za přitažlivý vnější design. Španělský deník ABC jmenoval model KONA svým „Vozem roku 2019“. Elektromobil KONA Electric je oceňován za své ekologické vlastnosti. Ve švýcarské anketě „Vůz roku 2019“ byl vyhlášen „Nejzelenějším vozem ve Švýcarsku“. Zcela elektricky poháněné SUV Hyundai si v roce 2018 odneslo ocenění „Vůz roku“ také z ankety Next Green Car Awards ve Velké Británii. V České republice minulý rok obdržel Hyundai KONA EV také ocenění Zelené auto roku. A to je jen několik příkladů z mnoha dalších ocenění.

Zcela nový model KONA Hybrid je přirozeným rozšířením oblíbené modelové řady značky Hyundai

Zcela nový model KONA Hybrid je vybaven zážehovým čtyřválcem Kappa GDI 1,6 litru s přímým vstřikováním benzinu, který poskytuje nejvyšší výkon 77 kW (105 k) a maximální točivý moment 147 Nm. Synchronní elektromotor s permanentním magnetem dosahuje nejvyššího výkonu 32 kW (43,5 k) a maximálního točivého momentu 170 Nm.

Další součástí hybridního pohonu je sada lithium-polymerových akumulátorů s kapacitou 1,56 kWh, která se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi při nabíjení i vybíjení. Vysokonapěťové akumulátory poskytují optimalizovaný výkon a umožňují rychlou rekuperaci kinetické energie. Zcela nový model KONA Hybrid nabízí celkový nejvyšší výkon hybridní soustavy 104 kW (141 k) a točivý moment až 265 Nm pro dynamické zážitky z jízdy.

Zcela nový model KONA Hybrid nabízí vylepšené technologie včetně systému Bluelink

Zcela nový model KONA Hybrid je vybaven systémem Bluelink pro síťové propojení vozidla. Telematický systém umožňuje řidičům na dálku zamykat a odemykat vozidlo prostřednictvím aplikace pro chytré telefony.

U standardního informačního a zábavního systému se mohou zákazníci rozhodnout pro výhody funkce Display Audio, která přenáší uživatelskou plochu chytrého telefonu na 7“ displej prostřednictvím systému Android Auto nebo Apple CarPlay. Zcela nový model KONA Hybrid, vybavený navigačním systémem, se dodává ve spojení se službami Hyundai LIVE Services.

Komfortní výbava

Kromě uvedených komfortních prvků výbavy nabízí KONA Hybrid mnoho prvků pro maximální komfort cestujících. Na přání se dodává vyhřívání volantu, elektricky nastavitelná sedadla vpředu mohou být na přání vybavena systémem třístupňového odvětrávání a vyhřívání pro komfortní cestování za jakéhokoli počasí. Také sedadla vzadu mohou mít na přání funkci vyhřívání pro maximální komfort cestujících.

Vylepšen byl také elegantní design exteriéru

Zcela nový model KONA Hybrid převzal expresivní design modelů KONA a KONA Electric, který dává jasně najevo schopnost „dojet kamkoli“. Příď vozidla definuje charakteristická kaskádovitá maska chladiče značky Hyundai. Po jejích stranách jsou umístěny dvojité světlomety, nabízené s technologií LED. Při uvedení na trh je k dispozici exkluzivní kombinace modrého odstínu Lagoon a černé střechy. Zákazníci budou mít kromě toho na výběr dalších 26 barevných kombinací, jimiž si mohou přizpůsobit vzhled vozu vlastnímu vkusu.

Rozšířená bezpečnostní výbava

Vynikající bezpečnostní výbava zcela nového modelu KONA Hybrid může být na přání rozšířena o asistenta pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision Warning and Avoidance Assist) s funkcí detekce chodců a cyklistů. Zákazníci si mohou na přání objednat také chytrý adaptivní tempomat SCC (Smart Cruise Control) s funkcí Stop & Go.

Na přání dodávaný asistent řízení v jízdním pruhu LFA (Lane Following Assist) spolupracuje s chytrým adaptivním tempomatem SCC (Smart Cruise Control) s funkcí Stop & Go, aby byla zajištěna nejvyšší míra komfortu. Na přání dodávané inteligentní upozorňování na omezení rychlosti ISLW (Intelligent Speed Limit Warning) rozpoznává dopravní značky pomocí přední kamery a informací z navigačního systému, přičemž v reálném čase zobrazuje na displeji dopravní značky omezující rychlost jízdy a zakazující předjíždění. Mezi další systémy, dodávané na přání, patří asistent pro sledování slepého úhlu BCW (Blind-Spot Collision Warning) a asistent pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání RCCW (Rear Cross-Traffic Collision Warning), zatímco asistent pro rozpoznávání únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning), asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA (Lane Keeping Assist) a asistent dálkových světel HBA (High Beam Assist) patří ke standardní výbavě.

Asistent pro hospodárnou jízdu ECO-DAS: nejmodernější technologie pro snižování spotřeby paliva

Zcela nový model KONA Hybrid je vybaven multimediálním systémem s asistentem pro hospodárnou jízdu ECO-DAS (ECO-Driving Assist System), který snižuje spotřebu paliva. Integrovaný asistent pro setrvačnou jízdu analyzuje informace navigačního systému o průběhu trasy a upozorňuje řidiče na úseky, v nichž je vhodné snížit rychlost jízdy. Účelem této funkce je snižovat spotřebu paliva a minimalizovat používání brzdové soustavy.

Systém Eco-DAS zahrnuje také systém předvídavého řízení energetických toků, který řídí nabíjení a vybíjení akumulátorů ve stoupáních a klesáních, aby se maximálně využívala jejich kapacita. Elektromotor může během jízdy do kopce podporovat zážehový motor, a tím snížit neefektivitu jeho provozu v této jízdní situaci.

Zákazníci mohou zcela nový model KONA Hybrid objednávat od srpna 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků