10 / 3 916

Hyundai IONIQ Electric získal nejvyšší hodnocení

12.3.2019 |  Štítky: Hyundai | elektrický pohon | elektromobily | skladové vozy

Hyundai IONIQ Electric získal v žebříčku Green NCAP nejvyšší hodnocení za nízké emise a mimořádnou hospodárnost.

Green NCAP, první žebříček v Evropě, který hodnotí vozidla podle emisí a hospodárnosti v reálných provozních podmínkách, oficiálně zveřejnil výsledky prvních testů. Hyundai IONIQ Electric získal 5 hvězd – maximální možný počet hvězd Green NCAP.

Podrobné informace byly zveřejněny na tiskové konferenci v Bruselu u příležitosti Světového dne energetické hospodárnosti.

Elektromobil Hyundai IONIQ Electric je z dvanácti kompletně testovaných modelů jedním z pouhých dvou ekologických vozidel, která dosáhla na nejvyšší hodnocení.

Celkové hodnocení modelu Hyundai IONIQ Electric organizací Green NCAP je následující: „IONIQ EV, malý rodinný elektromobil značky Hyundai, používá jako poháněcí jednotku elektromotor o výkonu 88 kW. Lokální emise škodlivin jsou samozřejmě nulové, protože během těchto testů není spalováno žádné palivo. IONIQ EV tak získal maximální počet 10 bodů v hodnocení emisí. Podobně i emise oxidu uhličitého, významného skleníkového plynu, jsou nulové a hospodárnost je velmi dobrá. Spotřeba elektrické energie nepřesáhla v žádném z testů 20 kWh/100 km, nicméně jízda na dálnici s vysokým zatížením vyžaduje výrazně více energie než v ostatních testech. IONIQ EV dokazuje, že vozy se zcela elektrickým pohonem jsou aktuálně nejekologičtějšími dostupnými dopravními prostředky.“

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků