10 / 3 812

Historicky první závodní cestovní vůz s elektrickým pohonem

4.7.2018 |  Štítky: elektromobily | sportovní vozy

Závodní cestovní elektromobil CUPRA e-Racer poprvé na závodním okruhu

- testy na závodním okruhu potvrdily úspěšnou integraci akumulátorů do celkové konstrukce vozidla 

- sada akumulátorů závodního vozu e-Racer je složena z 6072 válcových akumulátorových článků, což odpovídá akumulátorům pro 9000 mobilních telefonů


Dosud byly všechny elektrické, elektronické, akumulátorové, chladicí a poháněcí systémy testovány jednotlivě. První testy integrace všech uvedených prvků a jejich funkcí na závodním okruhu v Záhřebu přinesly týmu CUPRA velmi optimistické výsledky. Vysoké teploty na závodním okruhu během testovacích dnů potvrdily připravenost závodního vozu CUPRA e-Racer na výzvy závodního nasazení. Hodnocení po prvních testech jsou velmi pozitivní.

První nabíjitelný závodní cestovní vůz
Sada akumulátorů tohoto závodního cestovního vozu s elektrickým pohonem je složena z 6072 válcových akumulátorových článků, což je ekvivalentem akumulátorů pro 9000 mobilních telefonů. Dojezd závodního vozu e-Racer je díky tomu dostatečný pro účast v závodech nově založeného seriálu E-TCR (Electric Touring Car Races). Data z těchto testů budou využita k další optimalizaci nastavení jednotlivých systémů. Poté bude přistoupeno k následujícímu vývojovému úkolu, který se zaměří na provozní vlastnosti vozidla.

Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, potvrdil, že „se závodním vozem CUPRA e-Racer chceme posunout okruhové závody na novou úroveň. Dokážeme tím, že jsme schopni nově definovat motoristický sport a dosáhnout úspěchu. Motoristický sport je jedním z pilířů značky CUPRA a jsme hrdí na náš tým, který proměnil tento závodní cestovní elektromobil v realitu.“

CUPRA je mimořádná značka pro výjimečné lidi. Jejím cílem je oslovovat zákazníky, kteří hledají přesně to, co nová značka nabízí: jedinečnost, sofistikovanost a sportovní výkony. Nastal čas, aby se fanoušci automobilů spojili s novou značkou, která splňuje jejich očekávání. Kromě uvedení nových modelů na trh projevuje CUPRA svého závodního ducha účastí v motoristickém sportu, konkrétně v seriálu TCR. Svět značky CUPRA žije a je připraven podmanit si novou skupinu automobilových nadšenců ve více než 260 speciálně vybraných dealerstvích po celé Evropě.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků