10 / 3 580

Ford v Ženevě představuje speciální edici Mustang BULLITT pro Evropu, stylové SUV Ford Edge a nový KA+ Active

6.3.2018 |  Štítky: Ford

Ford Ford Mustang BULLITT, nové SUV Ford Edge a nový crossover KA+ Active.

Nový Mustang BULLITT je poháněn speciálně naladěným motorem 5.0 V8. V evropské specifikaci bude agregát podle předpokladů dosahovat výkonu 341 kW (464 k) a točivého momentu 529 Nm.* Vůz disponuje také novou technologií automatického srovnávání otáček při podřazování (meziplyn) a bude nabízen v černé Shadow Black nebo zelené Dark Highland Green.
V interiéru se objevuje plně digitální přístrojový štít, tvořený LCD displejem o úhlopříčce 12 palců. K dispozici budou sportovní sedadla Recaro. Barva švů na sedadlech, středové konzole a palubní desce odráží zvolený odstín laku karoserie a na palubní desce před spolujezdcem se namísto tradičního emblému Mustang nachází plaketa s pořadovým číslem vozu. Hlavice řadicí páky ve vzhledu bílé kulečníkové koule je poctou originálu.


Modernizované provedení luxusního SUV Ford Edge je technicky nejvyspělejší SUV v historii značky. Nabízí rozsáhlou paletu asistenčních technologií, jejichž zásluhou bude každá jízda příjemnější a méně vyčerpávající. Některé z těchto technologií mohou zabránit nehodě, nebo zmírnit její následky. Ve Fordu Edge zároveň debutuje nový vznětový motor Ford 2.0 EcoBlue. Díky přeplňování dvěma turbodmychadly nabízí výkon 175 kW (238 k) i příznivou spotřebu. Dodává se v kombinaci s novou osmistupňovou samočinnou převodovkou. 
Nový Ford Edge se na evropské půdě představil ve sportovně stylizované variantě ST-Line s modifikovaným vzhledem předních i zadních partií, specifickým designem masky chladiče, aerodynamickými doplňky karoserie a 20palcovými koly z lehké slitiny. 

S Fordem Edge přicházejí poprvé do evropské nabídky Fordu následující asistenční systémy:
Brzdění po srážce: Zmírňuje následky potenciální sekundární kolize automatickým brzděním po prvním nárazu
Asistent vyhýbacího manévru: Pomocí radaru pátrá po pomalu jedoucích nebo stojících vozidlech a v případě hrozící srážky pomůže řidiči provést vyhýbací manévr impulsem do řízení
Adaptivní tempomat s funkcí Stop-and-Go a adaptivní vedení v pruhu: Samočinně udržuje bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozu až do zastavení azároveň pomáhá udržovat vůz uprostřed jízdního pruhu

Nový crossover KA+ Active se vyznačuje robustně stylizovaným exteriérem kompaktní pětidveřové karoserie, zvýšenou světlou výškou, specifickým naladěním podvozku i bohatou standardní výbavou.
Nový Ford KA+ i KA+ Active nabízejí dostatek prostoru pro pět cestujících a jejich zavazadla. Výbava může obsahovat například komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 nebo dešťový a světelný senzor.
Ford KA+ a KA+ Active poprvé dávají na výběr mezi zážehovým a vznětovým motorem. První možností je nový úsporný tříválec 1.2 Ti-VCT o výkonu 51 nebo 63 kW. Zákazníkům s vyšším předpokládaným nájezdem je k dispozici vznětový motor 1.5 TDCi o výkonu 70 kW. Hodnoty emisí CO2 začínají na 114 g/km v případě zážehové a na 99 g/km u vznětové jednotky.

* Homologované hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 budou zveřejněny před uvedením na trh.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků