10 / 3 914

Ford představuje v Amsterdamu elektrifikační strategii


Pod heslem „Go Electric“ představuje Ford ​v Amsterdamu rozsáhlou řadu nových elektrifikovaných modelů.

Nová řada modelů sdružených pod značkou Ford Hybrid zahrnuje mild-hybridy, full-hybridy i plug-in hybridy. Do segmentu elektrifikovaných automobilů s nimi přicházejí klíčové hodnoty Fordu – důvěryhodnost, cenová dostupnost a řidičsky atraktivní jízdní projev.

Ford odhalil na „Go Electric“ Kugu Plug-In Hybrid jako jednu z variant zcela nového SUV, které bude jako první model značky Ford nabízeno s mild-hybridním, full-hybridním i plug-in hybridním pohonem.

Světovou premiéru absolvovaly také nové sedmimístné SUV Ford Explorer Plug-In Hybrid a osmimístný velkoprostorový vůz Ford Tourneo Custom Plug-In Hybrid. Obě novinky nabízejí možnost provozu na elektřinu s nulovými emisemi v místě provozu při zachování svobody poskytované tradičním spalovacím motorem.

Ford dále představil nové modely Fiesta EcoBoost Hybrid a Focus EcoBoost Hybrid s vyspělou mild-hybridní technikou, která jim uděluje ještě lepší dynamiku a zároveň menší spotřebu.

Společnost rovněž oznámila, že v roce 2022 zařadí do nabídky zcela nový Transit s elektrickým pohonem, který přinese městům čistší ovzduší a provozovatelům menší provozní náklady.

Modelovou řadu již nabízených nebo oznámených vozů Ford Hybrid pro evropský trh tvoří:

- Mondeo Hybrid sedan a kombi,
- Transit EcoBlue Hybrid a Transit Custom EcoBlue Hybrid s mild-hybridním pohonem,
- Tourneo Custom EcoBlue Hybrid,
Transit Custom Plug-In Hybrid.

V roce 2020 představí Ford elektrické SUV inspirované Mustangem, které bude mít dojezd 600 km dle cyklu WLTP a umožní rychlé nabíjení.

Elektrifikovaná budoucnost
Nová Kuga Plug-In Hybrid i Explorer Plug-In Hybrid kombinují spalovací motor s elektromotorem a baterií, již lze dobíjet z rozvodné sítě. Díky tomu mohou jezdit čistě na elektřinu, tedy s nulovými výfukovými emisemi.

Transit Custom Plug-In Hybrid a Tourneo Custom Plug-In Hybrid využívají sériové uspořádání hybridní soustavy. Úsporný zážehový motor zde slouží výhradně k dobíjení baterie, není mechanicky propojen s koly.

Samonabíjecí full-hybridní agregát Mondea Hybrid rovněž umožňuje jízdu čistě na elektrický pohon, zejména ve městě a při popojíždění s častým zastavováním. S touto koncepcí hnacího ústrojí nemusí zákazníci řešit nedostatečný dojezd ani se zabývat dobíjením z vnějšího zdroje.

Kuga se širokou nabídkou hybridních variant
Nová Kuga bude jako první osobní vůz značky Ford k dostání mimo jiné v provedeních Kuga Plug-In Hybrid, Kuga EcoBlue Hybrid (mild-hybrid) a Kuga Hybrid (full-hybrid).

Nová Kuga bude nabízena v jasně odlišených variantách Titanium, ST-Line a Vignale. Nový adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, se čtením dopravních značek a s vedením uprostřed jízdního pruhu výrazně usnadní popojíždění v hustém provozu i cestování po dálnici. Aktivní parkovací asistent 2 zvládne plně samočinné zaparkování, řidiči stačí pouze držet tlačítko.

Luxusní a prostorný Explorer Plug-In Hybrid
Nový Ford Explorer Plug-In Hybrid se bude nabízet ve dvou variantách: jako sportovně stylizovaný Explorer ST-Line a luxusní Explorer Platinum. Obě jsou poháněny plug-in hybridním hnacím ústrojím, sestávajícím ze zážehového šestiválce 3.0 EcoBoost, elektromotoru a generátoru.

V mimořádně prostorném, luxusním, komfortně zařízeném interiéru naleznou řidiči moderní prvky, jaké přináší na výšku orientovaná dotyková obrazovka s úhlopříčkou 10,1 palce nebo digitální přístrojový štít o úhlopříčce 12,3 palce. Rodiny ocení flexibilní řešení sedadel včetně funkce snadného nastupování na třetí řadu, k němuž postačí jedna ruka.

Tourneo Plug-In Hybrid přispěje k čistšímu ovzduší ve městech
Prostorný osmimístný Ford Tourneo Custom Plug-In Hybrid přináší možnost bezemisního provozu bez obav z nedostatečného dojezdu. První vozy budou dodány zákazníkům koncem roku 2019.

Přední kola Tournea Custom Plug-In Hybrid roztáčí výhradně elektromotor/generátor, napájený 14kWh lithium-ion baterií. Oceňovaný zážehový motor Ford 1.0 EcoBoost zde slouží k prodloužení dojezdu. Vyspělá plug-in hybridní hnací soustava umožňuje zcela bezemisní provoz na vzdálenost až 50 kilometrů. Při využití zážehového motoru 1.0 EcoBoost lze bez doplňování paliva nebo dobíjení urazit vzdálenost až 500 km.

Transit bude elektrický
Nový elektrický Transit se začne velkosériově vyrábět v roce 2021. Jeho účelem je uspokojit poptávku po všestranném užitkovém automobilu s nulovými emisemi. Bude k dispozici v několika variantách karoserie s konkurenceschopným užitečným zatížením. 

Fiesta a Focus EcoBoost Hybrid: Nižší emise, vyšší výkon
Fiesta EcoBoost Hybrid a Focus EcoBoost Hybrid budou využívat vyspělou mild-hybridní konstrukci navrženou takovým způsobem, aby snižovala spotřebu paliva, ale přitom nabízela výkon a dynamiku odpovídající charakteru značky Ford.

Smart Energy Concept jako pohled do budoucnosti
Ford představil také prototyp desetimístného minibusu Ford Transit Smart Energy Concept, který pomáhá hledat nové cesty k prodlužování bezemisního dojezdu elektrifikovaných vozidel.

Ford se plánuje stát lídrem v oblasti elektrifikace. Zákazníkům chce nabízet široké spektrum elektrifikovaných modelů, zajistit jim přístup k nabíjení a podporovat je prostřednictvím rozšířené konektivity a mobilních služeb.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků