10 / 3 590

Ford představuje Transit Custom PHEV a nový Transit Connect Sport

20.9.2018 |  Štítky: Ford | hybridní pohon | užitkové vozy

 

Ford Transit Custom upevňuje svoje postavení nejprodávanější „jednotunové“ dodávky v Evropě rozšířením nabídky o nový model s plug-in hybridním pohonem. Transit Custom PHEV (plug-in hybrid electric vehicle) v sériovém provedení má premiéru na veletrhu užitkových automobilů IAA v německém Hannoveru.

Ford se stává prvním velkosériovým výrobcem automobilů, který v této kategorii lehkých užitkových vozů nabízí technologii PHEV. Sériová výroba bude zahájena ve druhé polovině roku 2019. Cílem Fordu je dosáhnout padesátikilometrového dojezdu jen v elektrickém režimu. Dalšími novinkami jsou propracovaná konektivita a nové asistenční systémy. 

Dodávky jsou vybaveny telematickými systémy a sbírají údaje o svých provozních i ekologických výkonech. Sledují se typické vzorce dobíjení a typické vzorce tras stejně jako reálný dojezd na elektřinu. Shromažďované údaje pomáhají Fordu lépe pochopit, jak optimálně využívat potenciál hybridního hnacího ústrojí a jak mohou plug-in hybridy přispět k lepší kvalitě ovzduší.

Menší spotřeba. Větší výběr
Vyspělý vznětový motor Ford 2.0 EcoBlue* prošel další optimalizací zaměřenou na snížení spotřeby. Podle údajů Fordu, které vycházejí z cyklu měření spotřeby v reálném provozu, je až o sedm procent úspornější než dosud. 

První hnací soustava mHEV v segmentu
Provozovatelé požadující ještě nižší spotřebu paliva si mohou objednat nový Ford Transit v inovativním provedení mHEV s mild-hybridním pohonem. Bude ho možné kombinovat s pohonem předních i zadních kol a dle analýzy cyklu WLTP přinese snížení spotřeby paliva přibližně o další tři procenta. V provozu s vysokým podílem zastavování a opětovných rozjezdů však úspora činí až osm procent. 

Osvěžený exteriér, praktický nový interiér
Stejně jako nejnovější Transit Custom dostal i „velký“ Transit zcela nový interiér. Nová palubní deska disponuje řadou praktických detailů pro řidiče, kteří používají vůz jako mobilní kancelář. V její horní části se nacházejí tři otevřené přihrádky. V nižších stupních výbavy se na palubní desce nachází rovněž držák na mobilní telefon nebo tablet. Prostorný a praktický interiér nového Transitu Custom se vyznačuje nejlepší nabídkou odkládacích prostor ve své třídě. Zcela nové zobrazovací jednotky i ovládací panely jsou ergonomicky přívětivější a zjednodušují obsluhu jednotlivých funkcí vozu. Namísto běžného otáčkoměru se v přístrojovém štítu nachází ukazatel dobíjení/čerpání energie. Ukazatel teploty chladicí kapaliny byl nahrazen ukazatelem stavu baterie.

Nová vrcholná verze Transitu Connect
V Hannoveru debutuje také stylový nový Transit Connect Sport. Vyznačuje se nepřehlédnutelnou sadou sportovního vzhledu, matně černými pruhy na kapotě se stříbrným nebo oranžovým lemováním. Transit Connect Sport se v nabídce značky zařadí po bok dosavadních užitkových modelů Sport.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků