10 / 3 829

Ford Mustang Mach 1 poprvé míří do Evropy

21.10.2020 |  Štítky: Ford

Ford oznámil, že evropským zákazníkům poprvé nabídne Mustang také v limitované edici Mach 1, která je ještě více orientována na jízdní výkony a sportovní styl. 

Mustang Mach 1 evropským zákazníkům přinese nejlepší jízdní vlastnosti ze všech variant Mustangu, které se v Evropě dosud oficiálně prodávaly. Mustang Mach 1 dokáže zajíždět rychlé časy na závodním okruhu i přinést mnoho radosti z jízdy na běžných silnicích a prostřednictvím speciální aplikace mohou fanoušci vytvořit a sdílet svoje vlastní videa s Mustangem Mach 1 nebo si vůz prohlížet v rozšířené realitě.

Mustang Mach 1 byl poprvé představen v roce 1969. Oproti Mustangu GT měl výkonnější osmiválcové motory, závodní podvozek a specifický design. První generace Mustangu Mach 1 stanovila na solných pláních Bonneville 295 rychlostních a vytrvalostních rekordů a v letech 1969 a 1970 vybojovala mistrovské tituly v soutěžním šampionátu SCAA. Další verze následovaly v letech 1971, 1974 a 2003. Od roku 1969 bylo vyrobeno více než 300 000 vozů Mustang Mach 1.

„Původní Mach 1 byl vrcholnou sportovní verzí produkčního Mustangu a svoje schopnosti prokázal úspěšným působením v motoristickém sportu,“ řekl Matthias Tonn, šéfkonstruktér programu Mustang Mach 1 pro Evropu. „Nový Mach 1 je nejtalentovanější Mustang, jaký se zatím dostal do Evropy. Je dimenzovaný pro nasazení na závodním okruhu a jeho specifický vzhled si legendární označení více než zaslouží.

Zákazníci se mohou těšit na nejlepší jízdní vlastnosti ze všech variant Mustangu, které dosud Ford v Evropě nabízel, a také na jízdní výkony hodné legendárního označení Mach 1. Za nimi stojí speciálně naladěný motor 5.0 V81 o výkonu 338 kW (460 k), vylepšená aerodynamika a posílené chlazení.

 

Nová interpretace světoznámého designu

Ke stěžejním aspektům všech generací Mustangu Mach 1 patřil výrazný vzhled ve stylu závodních vozů, podtržený charismatickými kombinacemi laku a polepů.

Zájemci o nejnovější limitovanou edici budou vybírat z osmi kombinací laku karoserie a dekoračních pruhů. V nabídce bude šedá Fighter Jet s černooranžovými pruhy, stříbrná Iconic, černá Shadow Black a bílá Oxford White s černočervenými pruhy, modrá Velocity, oranžová Twister, červená Race a žlutá Grabber s černobílými pruhy.

Přední mřížky Mustangu Mach 1 jsou lakované černým lesklým lakem a na zádi i na obou předních blatnících se objevuje legendární logo Mach 1.

Interiér je vyveden v černém odstínu Ebony s hliníkovými dekoracemi v povrchové úpravě Dark Spindrift, kožená sedadla jsou obšitá šedými švy. Na palubní desce se nachází plaketa s logem Mach 1 a pořadovým číslem vozu v sérii. Specifické pro Mach 1 jsou rovněž prahové lišty a uvítací obrazovka na digitálním přístrojovém štítu.

 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků