10 / 3 877

Ford Focus zvolen Autem roku 2019 v České republice!

9.1.2019 |  Štítky: Ford

V tradiční novinářské anketě Auto roku 2019 v České republice zvítězil nový Ford Focus!

Tím se Focus stává vůbec nejúspěšnějším modelem v historii ankety, v níž získal už celkem čtyři tituly!

Anketu Auto roku 2019 v ČR vyhlašuje Svaz dovozců automobilů ve spolupráci s Klubem motoristických novinářů a Klubem motoristických publicistů. Oba kluby se také postaraly o personální zajištění odborné poroty, složené z 35 aktivních profesionálních novinářů, zabývajících se automobilovou tematikou.

Z celkem 22 nominovaných vozů porotci nejdříve prostým hlasováním vybrali pět finalistů. Těmi se staly (v abecedním pořadí) BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV.

Ve finálovém kole pak už porotci museli jednotlivým vozům přidělovat body podle pevně stanoveného klíče, který určuje důležitost jednotlivých parametrů vozu. Vítězný Ford Focus získal celkem 1162 bodů a na pomyslném stupně vítězů ho doprovodily ještě a Peugeot 508 (1059) a BMW X5 (1038).

Ford Focus čtvrté generace se na českých silnicích objevil před několika měsíci a hned zaujal české motoristy tradičně skvělými jízdními vlastnostmi, spoustou progresivních technologií a také velmi prostorným interiérem i zavazadlovým prostorem. Ten má u verze kombi základní objem 635 litrů, což český zákazník velmi ocení.

Důvody vítězství nového Fordu Focus zhodnotil stručně i předseda poroty, známý motoristický publicista Tom Hyan: „Focus má vynikající a vyvážené jízdní vlastnosti už od první generace – ta poslední, čtvrtá, se také vrací k elegantnímu designu, který vůz sice opticky zmenšuje, ale díky velmi dobrému využití obestavěného prostoru nabízí i nebývale prostorný interiér. Oceňuji také nové zážehové motory, zejména 1.5 EcoBoost s deaktivací jednoho válce, pokud není potřeba plný a velmi vysoký výkon...“

„Nemohli jsme si přát lepší start do nového roku, než je vítezství v této anketě,“ řekl k tomu generální ředitel českého Fordu Attila Szabo. „Kromě velké radosti z vítězství Focusu, který bezesporu znamená absolutní špičku (nejen) ve svém segmentu, je to pro mě i další důkaz o kompetentnosti a objektivitě českých motoristických novinářů. Tento další triumf Fordu Focus skvěle doplňuje celou řadu titulů, který vůz již získal po celém světě,“ dodal Attila Szabo.

Pro Ford Focus je letošní triumf dovršením neuvěřitelné vítězné série. Stal se totiž českým Autem roku pokaždé, když byl nominován, tedy v letech 1999, 2006, 2012 – a nyní i v roce 2019!

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků