10 / 3 829

Fleet Awards a Firemní auto roku 2019: Volvo zabodovalo hned dvakrát

22.10.2019 |  Štítky: Volvo

Ve čtvrtek 17. října byly v prostorách Břevnovského kláštera vyhlášeny výsledky dvanáctého ročníku anket Fleet Awards a Firemní auto roku 2019. Volvo získalo první místo ve dvou kategoriích.

V prestižní anketě Firemní auto roku, kterou od roku 2008 pořádá specializovaný magazín FLEET firemní automobily, se letos utkalo 36 nominovaných modelů. O jejich pořadí v jednotlivých kategoriích rozhodovala porota sestávající ze stovky manažerů domácích firem a organizací. V porotě usedli zástupci vrcholového managementu, fleetoví manažeři, vedoucí nákupu i provozu a odpovědné osoby z dalších pozic vozových parků. Ti všichni si mohli nominované automobily vyzkoušet v rámci testovacích dnů v Brně a v Pardubicích.

V produktové anketě Fleet Awards letos porota v rámci kategorie Bezpečnost ocenila iniciativu automobilky Volvo Car Group E.V.A. (Eqal Vehicles for All), která je zaměřena na rovnoprávnost z hlediska ochrany pasažérů různého vzrůstu a fyziognomie při nárazu, se zvláštním důrazem na ženy. Podle vysvětlení k verdiktu „tím automobilka Volvo opět prokázala, jak důsledně se problematice ochrany lidských životů v automobilové dopravě věnuje“.

E.V.A. je výsledkem desítek let výzkumu společnosti Volvo Cars věnovaného neustálému zlepšování dopravní bezpečnosti. Svoji rozsáhlou databázi vycházející z tohoto výzkumu nyní automobilka v rámci inciativy navíc postupně zpřístupňuje k volnému užití. Ochrana cestujících – a to všech bez rozdílu – je trvale jednou z priorit švédské značky. I proto cenu v anketě Fleet Awards vnímá jako ocenění nejen zmíněné iniciativy E.V.A., ale celého svého dlouholetého úsilí v oblasti bezpečnosti.

V internetovém hlasování, které doplňuje celou anketu o pohled širší veřejnosti, pak zabodovalo Volvo V60 Cross Country, které zvítězilo v kategorii Manažerské vozy.

Po loňských třech oceněních jde pro automobilku Volvo Cars o další úspěšný ročník a potvrzení její obliby a dobré pozice mezi flotilovými značkami na českém trhu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků