10 / 3 914

Fiat představil zcela nový kompaktní sedan Tipo

1.12.2015 |  Štítky: Fiat

Nový Fiat Tipo se zrodil jako čistokrevný sedan

Nový Fiat Tipo přináší jedinečnou kombinaci komfortu, účinnosti a technologií. Celek umocňuje exkluzivní italský design, který v sobě spojuje nezpochybnitelnou kvalitu s proporcemi tříprostorového sedanu. 

Skupina FCA klade na tento model velký důraz, neboť jeho prostřednictvím chce výrazně zvýšit svou přítomnost na trzích regionu EMEA. K tomu má napomoci vynikající prostornost interiéru a zavazadlového prostoru, užitečná hmotnost, kompletní nabídka a nezaměnitelný styl.

Italský styl

Nové Tipo bylo navrženo v italském stylistickém centru Fiat a vyvíjen ve spolupráci se společností Tofaş R&D, tedy jedním z největších výzkumných a vývojových center skupiny FCA. Na projektu se v průběhu tříletého vývoje podílel tým více než 2000 lidí.

Vozidla typu sedan jsou často nahrazována modely typu hatchback s přidaným třetím prostorem, což mnohdy vede k nepříliš harmonickým tvarům. Vozy značky Fiat se však mohou pochlubit novým přírůstkem do rodiny skutečných sedanů. Tipo se zrodil jako čistokrevný sedan a vyznačuje se designem, který integruje různé sekce pomocí přirozených a plynulých linií vytvářejících skutečný nekompromisní kompaktní sedan.

Při pohledu z boku zaujme výrazná linie táhnoucí se od předních světlometů k zadním. Velkorysá a nápaditá prosklená plocha pak vytváří dynamický vzhled, který okamžitě prozrazuje vzdušnost, snadnou přístupnost a prostornost pro cestující.

Exkluzivní italský design se dokonale projevuje v zadní části, která velmi harmonicky integruje rámečky zadních koncových světel.

Přední část je charakteristická podmanivou kapotou s centrálním prolisem navazujícím na profil střechy. Mřížka vytváří s předními světlomety jeden grafický celek. Chromované doplňky pak dotvářejí zcela originální a nezapomenutelnou grafiku s logem Fiat.

Na vrcholu třídy ve smyslu prostornosti a užitečné hmotnosti

Nový Fiat Tipo je dokonalou směsicí krásy a funkčnosti a vědomě kombinuje vysokou užitečnou hmotnost s kompaktními rozměry - délka 4,54 m, šířka 1,78 m, výška 1,48 m a rozvor náprav 2,64 m. Tyto parametry sami o sobě naznačují výjimečnou prostornost interiéru. Potvrzuje to i pohled do interiéru, který je dostatečně prostorný i pro pět dospělých osob, přičemž prostor pro nohy cestujících je jeden z největších v segmentu. Fiat Tipo navíc nabízí i úctyhodný zavazadlový prostor o objemu 520 litrů. Vynikající je rovněž ergonomie, všechny ovládací prvky jsou na ideálním místě, takže řidič na ně dosáhne snadno, aniž by musel hnout rameny z opěradla svého sedadla.

Spolehlivé, kultivované a úsporné motory

V závislosti na trhu poskytne Tipo na výběr ze dvou zážehových motorů (1.4 l 95 k a 1.6 l 110 k s automatickou převodovkou) a dvou vznětových přeplňovaných agregátů Multijet II (1.3 l 95 k, 1.6 l 120 k).

Zvláště motor 1.6 l o výkonu 110 k s automatickou šestistupňovou převodovkou poskytuje mimořádně hladkou a pohodlnou jízdu za všech situací.

UConnectTM - nejmodernější technologie

Zcela v duchu značky Fiat poskytuje nový model Tipo řadu pokročilých technologií, které zlepšují život na palubě, a to jak řidiče, tak i ostatních cestujících. Důkazem je řada standardních prvků výbavy a dostupnost systému UConnectTM s 5palcovou (127 mm) barevnou dotykovou obrazovkou, hands-free rozhraním Bluetooth, funkcí audio streaming, čtečkou SMS zpráv a rozpoznáváním hlasu, dále se vstupy USB a AUX s integrací iPod a nakonec ovládáním na volantu. Na přání lze systém doplnit zadní parkovací kamerou a satelitní navigací TomTom.

Tofaş - světově proslulá továrna

Nový model bude vyráběn v turecké továrně Tofaş v Burse, jedné z nejmodernějších automobilových továren na světě, která se může pochlubit zlatou medailí World Class Manufacturing (WCM).

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků