10 / 3 914

Euro NCAP ohodnotil bezpečnost nového Nissanu Micra čtyřmi a pěti hvězdičkami

6.6.2017 |  Štítky: Nissan


 
Nissan Micra byl testován podle nejnovějších protokolů konsorcia Euro NCAP, které umožňují posouzení dvou verzí téhož vozu a jejich oddělené hodnocení.
 
Bezpečnostní parametry nové Micry byly oceněny čtyřmi hvězdičkami, které platí standardně pro všechny modely. Pokud vůz obsahuje bezpečnostní výbavu, která je standardem vozů vyšších tříd, dosahuje maximálního možného počtu pěti hvězdiček.
 
Rozdíl mezi oběma hodnoceními souvisí s výkonem vozu v kategorii bezpečnostních asistenčních systémů.
 
Všechny modely Nissan Micra jsou vybaveny systémem inteligentního nouzového brzdění (IEB), tedy technologií, která dokáže rozpoznat, že vůz vpředu zpomaluje či zastavuje, a automaticky zabrzdit.
 
S ohledem na vzájemnou rychlost vozidel tak může zabránit srážce, nebo alespoň omezit její následky. Vybavení nového Nissanu Micra tímto systémem pomohlo získat v kategorii bezpečnostních asistenčních prvků hodnocení, které v kombinaci s hodnocením v kategoriích bezpečnosti dospělých cestujících, dětské bezpečnosti a bezpečnosti chodců přineslo celkové čtyřhvězdičkové skóre.
 
Nová Micra však nabízí i bezpečnostní sadu Safety Pack a Safety Pack Plus, které jsou k dispozici volitelné v závislosti na úrovní výbavy vozu. Systém bezpečnostního nouzového brzdění IEB je zde doplněn technologií rozpoznávání chodců a výbava vozu navíc zahrnuje vůbec poprvé v segmentu hatchbacků segmentu B inteligentní systém upozornění na vybočení z jízdního pruhu (ILI).
 
Při každé aktivaci systému ILI – například při přejetí středové čáry na vozovce – lehce zavibruje volant. Podle právě požadovaného směru jízdy systém uvede v potřebné síle v činnost jednotlivé brzdy a navede řidiče plynule zpět do správného pruhu.
 
Když Euro NCAP přihlédl k těmto funkcím, přispěla bezpečnostní sada Safety Pack Plus k nejvyššímu hodnocení v kategorii bezpečnostních asistenčních prvků a nový Nissan Micra dosáhl celkového ohodnocení pěti hvězdičkami.
 
Každá nová Micra má ve standardní výbavě šest airbagů, upozornění na nezapnutý bezpečnostní pás a výškově nastavitelné bezpečnostní pásy na předních sedadlech. V novém Nissanu Micra lze upevnit dětské sedačky se systémem Isofix, které zaručují tu nejlepší možnou ochranu dětských cestujících. Platí to i pro přední sedadlo spolujezdce.
 
Bezpečnostní systémy vozu dále zahrnují systém elektronické stabilizace podvozku, protiblokovací systém brzd a asistent rozjezdu ve svahu. Standardní výbava zahrnuje i omezovač rychlosti, snímač pro automatické přepínání předních světlometů, automatické zapnutí výstražných světel a systém sledování tlaku v pneumatikách.
 
Philippe Saillard, generální ředitel Nissan Europe pro prodej a marketing, to komentuje takto: „Zcela nový Nissan Micra dosáhl ve standardu výtečného čtyřhvězdičkového hodnocení, přičemž verze s přídavnými bezpečnostními systémy dosáhla maximálního hodnocení pěti hvězdičkami. Jde o nejlepší možné hodnocení, přičemž klíčem k úspěchu tohoto vozu se staly inovativní – a z hlediska tohoto segmentu někdy zcela nové – technologie Inteligentní mobility Nissan.“
 
Philippe Saillard ještě dodává: „Kromě výrazného designu, skvělého interiéru a výborných jízdních vlastností tak nyní máme další dobrý důvod, proč si vybrat zcela nový Nissan Micra.“

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků