10 / 3 810

Dvě vítězství pro BMW v anketě "Best Cars Award" 2018

25.1.2018 |  Štítky: BMWPrvním místem v segmentu Vyšší střední třídy BMW řady 5 zopakovalo úspěch z minulého roku. Sports Activity Vehicle BMW X1 se prosadilo v segmentu Kompaktních SUV. Navíc se ještě šest dalších aktuálních modelů BMW umístilo ve svých třídách na pomyslných stupních vítězů. Ceny byly vyhlášeny ve čtvrtek ve stuttgartském International Congress Center Stuttgart (ICS).

Anketa „Best Cars Award“ je jednou z nejuznávanějších tradičních ocenění v automobilovém sektoru. Veřejná anketa čtenářů časopisu „auto, motor und sport“ se letos konala již po dvaačtyřicáté. Z 378 nominovaných vozů rozdělených do jedenácti kategorií své favority vybíralo více než 117 000 čtenářů.
V segmentu Vyšší střední třída 28,8 % čtenářů zvolilo na první místo BMW řady 5, které tak navázalo na svůj loňský úspěch v této anketě, a také na triumfy v anketách „Auto Trophy – World’s Best Cars“ časopisu „Auto Zeitung” a bylo rovněž zvoleno vozem roku „Car of the Year“ ve Velké Británii. BMW řady 5 získalo také další ocenění, jako je například „Red Dot Award“ a „iF Gold Award“ za design či „Car Connectivity Award“ a titul „Goldener Computer“ za své pokrokové technologie související s konektivitou. BMW řady 5 bylo za vysokou zůstatkovou hodnotu oceněno titulem „Value Champion 2017“.

Prvním místem v kategorii Kompaktních SUV zopakovalo v anketě „Best Cars Award“ svůj předchozí úspěch z roku 2016 také BMW X1. V letošním roce BMW X1 získalo 15,9 procenta hlasů. Čtenáři ocenili u tohoto vozu zejména jeho praktičnost, prémiové vlastnosti a pro značku typickou dynamiku propojenou s v daném segmentu bezkonkurenční konektivitou.

V letošní anketě „Best Cars Award“ se v první trojici objevilo ještě šest dalších aktuálních modelů BMW. Za pozornost stojí zejména umístění modelů BMW i. Například čistě elektrické BMW i3 (kombinovaná spotřeba elektřiny: 13,6 – 13,1 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 0 g/km) se umístilo v segmentu Malých vozů na 2. místě. Plug-in hybridní sportovní vůz BMW i8 Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 1,9 l/100 km; kombinované emise CO2: 42 g/km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 14,0 kWh/100 km) skončil v segmentu Sportovních vozů na třetím místě.

Umístění modelů BMW v anketě „Best Cars Award“ 2018:
1. místo           Vyšší střední třída       BMW řady 5
1. místo           Kompaktní SUV          BMW X1
2. místo           Malé vozy                    BMW i3
3. místo           Kompaktní vozy          BMW řady 2 Coupé
3. místo           Střední třída                BMW řady 4 Gran Coupé
3. místo           Sportovní vozy            BMW i8 Coupé
3. místo           Velká SUV                   BMW X3
3. místo           Velkoprostorové vozy BMW řady 2 Active/Gran Tourer

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků