10 / 3 812

DS Automobiles - lídrem na trhu s elektromobily

5.3.2019 |  Štítky: DS | elektrický pohon | elektromobily | hybridní pohon | SUV

E-TENSE je globální vizí společnosti DS ​Automobiles týkající se otázky energetické proměny.

V souladu s touto novou avantgardní strategií elektrifikace nabízí značka všechny své nové modely ve 100% elektrické verzi nebo vysoce výkonné plug-in hybridní verzi, spolu s celým souborem exkluzivních DS služeb.

Soubor služeb vyhrazených E-Tense
Společnost DS Automobiles nabízí řadu služeb pro řidiče elektromobilů řady E-Tense. Díky aplikaci MyDS je možné prostřednictvím telefonu naplánovat nebo zapnout nabíjení vozu DS 3 CROSSBACK E-TENSE nebo DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 a sledovat stav jeho nabití. Dálkově lze také nastavit a sledovat teplotu požadovanou v kabině vozu. Před odjezdem tak lze zvýšit dojezd o přibližně 3 % a dosáhnout cenného komfortu.

Vozy E-TENSE jsou rovněž napojeny na služby, které jsou nabízeny prostřednictvím Free2Move, takže umožňují využívat nové služby přímo přístupné prostřednictvím telefonu nebo speciální karty Charge My DS Pass.

Karta Charge My DS Pass umožňuje díky předplatnému,  lokalizovat elektrické nabíjecí stanice kompatibilní s vozem a nalézt správnou trasu. Kromě běžné mapy tak služba nabídne seznam nabíjecích stanic podle vzdálenosti a kapacity dojezdu daného vozu. 

DS Trip Planner nabídne řidiči na základě analýzy dojezdu vozu a jeho způsobu řízení nejlepší trasu, takže si může cestu naplánovat, nechat se navigovat a zajistit si, aby byly vždy po ruce vhodné nabíjecí stanice. 

DS 3 CROSSBACK E-TENSE: 
Elektrický pohon vozu DS 3 CROSSBACK E-TENSE tvoří elektromotor o výkonu 100 kW, spojený s lithium-iontovou baterií uloženou pod podlahou o výkonu 50 kWh, a systém rekuperace energie při zpomalování a brzdění. Dojezd vozu je 320 km (protokol WLTP), tj. 430 km podle cyklu NEDC. 

V nabídce jsou tři režimy řízení: Eco pro maximalizaci dojezdu, Normal a Sport s větším točivým momentem. Doplňují je dvě řešení rekuperace energie inspirované Formulí E, která si také může řidič navolit: Normal pro simulaci chování spalovacího motoru a Brake se zpomalením 1,2m/s2.

Rychlé nabíjení 100 kW umožňuje ušetřit 9 km za minutu a dosáhnout 80 % nabíjení za pouhých 30 minut. Pro nabíjení baterie doma nabízí značka DS konektivní zařízení DS Smart Wallbox, jehož třífázová verze umožní úplné nabití za pouhých 5 hodin. Jednofázová verze zajišťuje 100% nabití baterie za 8 hodin.

Ve Francii je DS 3 CROSSBACK E-TENSE uváděn na trh s cenou 39 100 Euro.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4: 
Je z hlediska technologií avantgardní. Jde o první prémiové kompaktní SUV s výkonným hybridním pohonem, které dokáže ujet 50 kilometrů (cyklus WLTP) jen za pomoci elektrické energie z baterie 13,2 kWh a energie získané rekuperací při zpomalování a brzdění.

Díky benzínovému motoru o výkonu 200 k a dvěma elektromotorům nabízí DS CROSSBACK E-TENSE 4×4 celkový výkon 300 k s pohonem všech 4 kol.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 vyniká i svými režimy řízení. Režim „ELECTRIC“ umožňuje jízdu ve 100% elektrickém režimu bez emisí CO2 v délce 50 km (cyklus WLTP), a to až do rychlosti 135 km/hod. Toto je přednastavený režim, ve kterém vůz vždy startuje. Pro režim „SPORT“ je důležitý výkon a radost z jízdy a režim „HYBRID“ automaticky optimalizuje výkonnost vozu a spotřebu energie. Průměrná spotřeba je 2,2 l/100 km (WLTP). Režim „4WD“ umožňuje náhon na všechna 4 kola.

Další funkce pojmenovaná „E-SAVE“ umožňuje řidiči v kterémkoliv okamžiku dobít baterie díky tepelnému motoru a zároveň ušetřit dostatek energie pro řízení v režimu „ELECTRIC“ 100% během vybrané části cesty.

Mapa na velkém dotykovém displeji vozu DS 7 CROSSBACK 4×4 ukazuje v reálném čase okruh, v jehož rámci je možné jet v elektrickém režimu, a dále umístění nabíjecích stanic.

Baterie vozu DS 7 CROSSBACK E-Tense 4×4 se prostřednictvím DS Wallbox nabije za1 hodinu a 45 minut.

Ve Francii představuje DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 špičku modelové řady, jeho cena začíná na 54 300 EUR ve verzi So Chic a 60 700 EUR ve verzi Grand Chic. S provedením interiéru DS Opéra, s veškerou výbavou jako např. DS Night Vision a autonomním řízením 2. úrovně DS Connected Pilot je tato hybridní plug-in verze k dispozici za 74 200 EUR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků