10 / 3 590

DriveNow se stává dceřinou společností BMW Group

30.1.2018 |  Štítky: BMWDnešní podpis smlouvy ještě musí potvrdit úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Přední světový poskytovatel prémiové mobility zákazníkům tímto krokem nabízí hospodárná a trvale udržitelná řešení od jediného poskytovatele. Rychle se rozrůstající sféra dopravních služeb je jedním ze základních kamenů firemní strategie BMW Group NUMBER ONE > NEXT, což BMW Group dokazuje tím, že trvale udržitelným způsobem neustále rozšiřuje své služby v oblastech mobility na přání (DriveNow a ReachNow), parkování (ParkNow) a nabíjení (ChargeNow). Poté, co BMW Group na začátku ledna tohoto roku získala podíl v Parkmobile LLC, díky čemuž se stala předním poskytovatelem v oblasti digitálních parkovacích služeb, je odkoupení akcií společnosti Sixt v rámci této strategie dalším logickým krokem.

„Se službou DriveNow jsme za posledních sedm let dosáhli mimořádného úspěchu, a to především díky úsilí zaměstnanců DriveNow a vynikající spolupráci s naším partnerem, společností Sixt. Sixt zůstává i v budoucnosti naším silným partnerem,“ řekl Peter Schwarzenbauer, člen představenstva společnosti BMW AG, zodpovědný za interakci se zákazníky MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad a digitální podnikové inovace v rámci BMW Group. „Naším cílem je do roku 2025 přilákat 100 milionů uživatelů našich prémiových služeb mobility. S DriveNow jakožto dceřinou společností, která je plně v našem vlastnictví, máme v rukou všechny nástroje pro další strategický rozvoj našich služeb. Naše zkušenosti s dopravními službami podporují vývoj budoucích autonomních, elektrifikovaných a propojených vozidel,“ dodal.

Nezávisle na odkoupení podílu Sixt v DriveNow budou společnosti BMW Group a Sixt pokračovat v úspěšném dlouhodobém partnerství prostřednictvím dodávek vozidel BMW a MINI pro vozový park Sixt.

„Společné vybudování služby DriveNow působivě demonstruje inovační sílu společností Sixt a BMW Group. Za tento úspěch bychom chtěli poděkovat zaměstnancům společnosti DriveNow a BMW Group a těšíme se na pokračování našeho strategického partnerství s BMW Group prostřednictvím nasmlouvaných dodávek vozidel BMW a MINI,“ uvedl Alexander Sixt, člen představenstva společnosti Sixt SE, zodpovědný za strategii společnosti.
Služba DriveNow byla založena v roce 2011 společnostmi BMW Group a Sixt SE jako společný podnik sdílení prémiových automobilů. Tuto službu nyní využívá více než jeden milion zákazníků ve 13 evropských městech a flotilu tvoří více než 6000 vozidel značek BMW a MINI. Ve všech městech, kde služba DriveNow funguje, je v rámci flotily vozidel k dispozici také elektromobil BMW i3.

„V roce 2017 najeli naši zákazníci s elektrickými vozy DriveNow přes osm milionů kilometrů, což odpovídá vzdálenosti 200krát okolo zeměkoule. DriveNow nejenže snižuje hustotu provozu a zlepšuje dostupnost parkování ve městech, ale také podporuje průlom elektromobility,“ uvedl generální ředitel společnosti DriveNow Sebastian Hofelich. „Těšíme se na další spolupráci s našimi franšízanty a spolupracujícími městy, abychom i nadále mohli aktivně a udržitelným způsobem vytvářet městskou mobilitu,“ dodal Hofelich.

Svými mobilními službami BMW Group usiluje o zlepšení kvality života v městských oblastech. Společnost spolupracuje s různými partnery a městskými subjekty s rozhodovací pravomocí a pomáhá utvářet trvale udržitelnou mobilitu budoucnosti.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků