10 / 3 810

CUPRA Formentor nabízí paletu tří exkluzivních barev

5.10.2020 |  Štítky: Cupra

CUPRA Formentor nabízí paletu tří exkluzivních barev inspirovaných přírodou. Zákazníci si již mohou svůj vůz CUPRA Formentor rezervovat.

Dvacet osm gramů perleťově modré, 25,2 g černé, 9,2 g krystalicky stříbrné, 1,5 g bílé, 0,6 g fialové, k tomu trochu lesku a hliníku… Za tímto receptem stojí více než tři roky práce, bezpočet pokusů a na konci název modrého laku: Petrol modrá.  Od okamžiku, kdy designéři značky CUPRA načrtli první skici modelu Formentor, se tým z oddělení barev a materiálů pustil do práce na barvách pro první model značky. Charakter vozu, jakým je CUPRA Formentor, definuje několik aspektů: sofistikovanost, inovace, fascinující vnější design… a tři exkluzivní barvy. Za každou z nich stojí příběh, který vysvětluje důvody jejího vzniku.

Barvy s kódem DNA.
Na barvách pracoval tým designérů z oddělení barev a materiálů pod vedením Francescy Sangalliové. Prvním krokem při vytváření palety barev pro model CUPRA Formentor byla důkladná analýza podstaty značky, její DNA. Jedná se o její první model, a musely se položit základy pro její charakter: moderní design, sportovní výkony a jedinečný styl… „Pro rozpoznání charakteru značky jsou barvy velmi důležité. Každá barva má svou vlastní povahu, vyjadřuje různý postoj. Barvy, které jsme vytvořili pro první model CUPRA, vyjadřují pravou identitu,“ říká Francesca Sangalliová, vedoucí oblasti konceptů a strategie v oddělení barev a materiálů.

Inspirace přírodou.
Nápady pro návrh nové barvy, která zřetelně vyjadřuje hodnoty, mohou pocházet z rozmanitých zdrojů inspirace. V tomto případě byla múzou příroda, povrchové struktury přírodnin, atmosféra v přírodě, rozmanité tvary. Tyto impulzy spustily tvůrčí proces, na jehož konci byla barva. „Hodně nás inspirovala příroda, i jednotlivosti, z nichž je složena. Napodobovali jsme barvy minerálů, kamenů, Země, dokonce i prostředí kolem nás,“ říká Sangalliová.

Elegance matných odstínů.
Každá barva vzniká jako směs pigmentů a dalších materiálů, například hliníku nebo slídy, jimiž se dosahuje požadovaného efektu. Mohou to být laky více nebo méně metalické, perleťové, ale také laky s matnou povrchovou úpravou, jako je tomu v případě exkluzivních odstínů Petrol modrá, Magnetic šedá a Graphene šedá pro model Formentor. Kdybychom do směsi přidali o jeden miligram více nebo méně bílé, případně změnili intenzitu lesku, jevila by se barva zcela odlišně. „Vytvořili jsme tolik odstínů stejné barvy, abychom se dopracovali k laku Magnetic šedá. Někdy je bylo obtížné odlišit, ale chtěli jsme vytvořit povrch, který by vypadal jako kámen. Nakonec se nám to podařilo přidáním velkých kovových částic. Ty laku dodávají drsný vzhled kamene. Proměnili jsme přírodu v barvu,“ dodává nakonec Francesca.

Esence CUV.
Kromě vytvoření nového „barevného kódu“ pro značku CUPRA bylo zásadní dodat tomuto modelu speciální charakter. „Je důležité pracovat na efektu, který chcete barvě dát. CUPRA Formentor je vozem s mnoha klenutými povrchy a liniemi, jejichž účelem je vytvářet vizuální napětí. To znamená, že vnímáme odlišné barvy v závislosti na tom, jak na povrch dopadá světlo. Tyto barvy jsou živé,“ říká Jordi Font, vedoucí vývoje v oddělení barev a materiálů. Exteriér a interiér se vyznačují harmonickými kombinacemi včetně detailů v odstínu mědi. Kompletní barevná paleta nového modelu CUPRA Formentor zahrnuje dalších šest barev: Desire červená, Camouflage zelená, Midnight černá, Urban stříbrná, Magnetic šedá a Nevada bílá.

Tři barvy, tři inspirace pro Francescu

Matný lak Petrol modrá – Toto je charakteristická barva značky CUPRA. Reprezentuje sportovní a současně sofistikovanou DNA značky. Matná povrchová úprava dodává barvě intenzivní, technický charakter.

Matný lak Magnetic šedá – Chtěli jsme, aby byl její povrch jako kámen. Drsný vzhled kamene jí dodávají kovové částice. Toto je příroda ve své nejlepší podobě.

Graphene šedá – Zjednodušeně řečeno, tato barva vypadá jako vrstva atomů uhlíku. Chtěli jsme jí vtisknout uhlazený, ale současně odvážný charakter.

Zákazníci si již mohou svůj vůz CUPRA Formentor rezervovat. První vozy vyjedou na silnice na podzim.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků