10 / 3 810

CUPRA Formentor: Jedinečný koncepční vůz


Značka Cupra ​odhalila u příležitosti svého prvního výročí koncepční vůz CUPRA Formentor, své dosud nejvíce ohromující, nejdynamičtější a nejpřitažlivější vozidlo.

CUPRA Formentor je oknem do budoucnosti exkluzivní značky vysokovýkonných automobilů. Úchvatným vnějším designem okamžitě zaujme pozornost. Řidiči a cestujícím poskytne ve svém interiéru útulné prostředí. A díky nejmodernější konstrukci a vyspělému poháněcímu ústrojí nabídne podmanivé výkony.

Nevšední vozidlo kombinuje přednosti sportovního vozu s vlastnostmi SUV, a míří tak do segmentu crossoverů (CUV), který čeká mimořádný růst.

Nepřehlédnutelný design
Nižší vnější výška koncepčního vozu CUPRA Formentor umocňuje jeho sportovního ducha. K dynamickým proporcím přispívá rovněž vizuálně zvýrazněná záď vozidla a zároveň i záměrně dlouhá kapota motoru.

Dvoubarevná karoserie připomíná robustní terénní vozidla, ale v designu koncepčního vozu CUPRA Formentor nalézají uplatnění také estetické prvky, které siluetu vozidla vizuálně odlehčují. CUPRA Formentor však na rozdíl od robustního, drsného vzhledu tradičních SUV sází na ladný design, který významně zvyšuje kvalitu exteriéru.

Sofistikovaný interiér
S otevřením dveří se rozsvítí jedinečné uvítací osvětlení. Útulnost luxusního interiéru konceptu CUPRA Formentor umocňuje volant CUPRA ve spojení s anatomickými sedadly, čalouněnými kůží.

Přístrojová deska vzbuzuje dojem, že se vznáší. Její horizontální linie procházejí napříč interiérem mezi dveřmi na obou stranách, čímž maximalizuje expresivní charakter vozidla.

Vyspělá technika je ústředním prvkem interiéru. Digitální panel přístrojů poskytuje řidiči snadno čitelným způsobem veškeré nezbytné provozní informace a navigační systém s 10“ displejem, vyčnívajícím z přístrojové desky, je pro cestující téměř nevyčerpatelným zdrojem funkčnosti a konektivity.

Konstrukce pro budoucnost
Zdrojem výkonů, které splňují nejvyšší požadavky značky CUPRA, je jeden z nejvyspělejších systémů pohonu, jehož další silnou stránkou je trvalá udržitelnost. Koncepční vůz CUPRA Formentor je poháněn vysokovýkonným hybridním systémem s možností vnějšího nabíjení. Jeho konstrukce vyhovuje současným měřítkům z hlediska výkonu i hospodárnosti a představuje první krok v elektrifikaci značky.

Kombinace vyspělého vysokovýkonného zážehového motoru a elektromotoru s vysokým točivým momentem umožňuje koncepčnímu vozu CUPRA Formentor překonávat očekávání řidiče.

Hybridní systém, jehož součástí je také dvouspojková převodovka DSG, poskytuje nejvyšší výkon 180 kW/245 k.

CUPRA Formentor nabízí nejvyšší úroveň jízdní dynamiky, ale kombinace elektromotoru a spalovacího motoru umožňuje také výrazně snížit celkovou spotřebu paliva, a tím i emise CO2. A díky velké sadě akumulátorů ujede CUPRA Formentor v režimu výhradně elektrického pohonu až 50 km v novém jízdním cyklu WLTP (ekvivalentem je dojezd 70 km v jízdním cyklu EU).

Veřejnost poprvé spatří koncepční vůz CUPRA Formentor při jeho světové výstavní premiéře na letošním Ženevském autosalonu a jeho prostřednictvím nahlédne do budoucnosti exkluzivní značky vysokovýkonných automobilů.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků