10 / 3 812

Český Ford láká mechaniky pomocí náborového videa

22.11.2019 |  Štítky: Ford

Zájem o učňovské školství se v ČR v poslední době ocitl v krizi, a tak logicky ubylo i mladých lidí s čerstvým výučním listem v kapse.

Za posledních 15 let se jejich počet snížil téměř o polovinu – a to i ve dříve velmi atraktivních oborech, jako je například automechanik. Pro autorizované servisy automobilových dovozců je tak stále obtížnější sehnat kvalifikované mladé mechaniky. Český Ford se to ale rozhodl změnit.

Vyučených automechaniků ubylo v roce 2018 ve srovnání s rokem 2005 celkem 41 procent a autoelektrikářů dokonce 71 procent. To je (nejen) pro značkové servisy českého Fordu špatná zpráva – servisních zakázek totiž přibývá, ale mechaniků je pořád méně.

Ford hledá desítky nových talentů

„V současné době schází v servisní síti českého Fordu nejméně 25 mechaniků“, říká Josef Förster z poprodejních služeb Ford Motor Company. „Naprostá většina našich dealerů se teď potýká se skutečností, že jim přibývá servisní práce, ale zároveň stagnuje nebo se i snižuje počet techniků a mechaniků. K tomu, abychom všechny zakázky zvládli vyřídit bez stresu a výrazně zkrátili čekací doby, bychom jich klidně ‚uživili‘ i o dalších 40 více,“ dodává.

Těm všem dnes značka s modrým oválem ve znaku může nabídnout zajímavou a nadprůměrně placenou práci se špičkovými opravárenskými technologiemi, stejně jako pravidelné vzdělávání a možnost profesního růstu.

Na Ford spoléhá i Martin Prokop

Aby Ford zaujal potencionální zájemce, rozhodl se připravit speciální klip. Do přípravy videa se zapojil i partner českého Fordu, soutěžní jezdec Martin Prokop. Ten se značkou spojil značnou část své kariéry, ať už v mistrovství světa v rallye, nebo v dálkových soutěžích a v Rallye Dakar, kde letos s Fordem Raptor vybojoval šesté místo v kategorii osobních automobilů. „Značka Ford mě nikdy nezklamala“, říká ve videu, které si můžete prohlédnout zde, český závodník.

Společnost zvolila tuto netradiční formu náboru poptávaných profesí z důvodů nárůstu počtu zakázek ve své autorizované servisní síti, která v současnosti představuje 63 dealerství s celorepublikovým pokrytím.

K nárůstu počtu zakázek vede jak vysoká kvalita prováděného servisu, tak oceňovaná našimi zákazníky, ale i množství nových inovativních produktů, které se v současnosti na servisech zavádějí.

Jeden z nich je projekt „Video Check“, kdy zákazník získává videonahrávku o stavu svého vozidla, v případě dodatečné opravy. Zavedené projekty jako Program 5+, pro majitele starších vozidel, a Motorcraft servis, určený pro opravy vozidel s ekonomickou řadou dílů, jsou jen završením úspěchu autorizované servisní sítě Ford. Vysoká technická úroveň pracovníků servisních služeb a nejmodernější technologie jsou vynikající pobídkou pro rozhodnutí pracovat pro dealerství Ford. Celkový vozový park Ford čítá více než 400 tisíc vozidel.

 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků