10 / 3 810

Celosvětový úspěch Mitsubishi Outlander PHEV

10.12.2018 |  Štítky: Mitsubishi | elektromobily

Zatímco Eclipse Cross v několika posledních týdnech posbíral slušnou řádku ocenění a projevů uznání, jeho větší sourozenec Outlander PHEV zaplňuje svojí vlastní poličku s trofejemi.

Vůz získal například ocenění čtenářů německého magazínu OFF ROAD, kteří svým hlasováním v letošní soutěži přisoudili Outlanderu PHEV první místo v kategorii „alternativních pohonů”.

Mistr úsporné jízdy: 801,1 km ve Švýcarsku
Výsledkem trasy z Rothenburgu (v kantonu Lucerne) do Samnaunu přes rakouský Salzburg s celkovým převýšením 6000 m – typickým pro velmi náročné jízdní podmínky ve Švýcarsku – byla průměrná spotřeba paliva 5,47 l/100 km a 1,21 kWh elektřiny na 100 km. Plných 60 % z celkové vzdálenosti dokázal přitom absolvovat výhradně na elektřinu.

Přestože nejde právě o typický profil každodenního dojíždění, uvedený výsledek dokládá vysokou technickou vyspělost Outlanderu PHEV – díky níž bez potíží splnil požadavky nové metodiky WLTP s emisemi na úrovni 46 g/km, zatímco mnozí konkurenti byli nuceni se z evropského trhu zcela stáhnout.

Soutěž Green SUV of the Year™ amerického magazínu Green Car Journal 
Outlander PHEV na autosalonu AutoMobility LA. v Los Angeles získal nejvyšší uznání v souboji s několika největšími světovými dodavateli OEM a byl oceněn za pozvednutí měřítek ochrany životního prostředí za ceny dostupné spotřebitelům.

Nejprodávanější plug-in hybrid v Kanadě
Hybridní vůz s technologií plug-in poprvé v historii na kanadském trhu dosáhl ročních prodejů přes 5 000 vozů: společnost Mitsubishi Motor Sales of Canada Ltd. (MMSCAN) právě oznámila, že v letošním roce dodala již 5 052 vozů Mitsubishi Outlander PHEV, a model se tak pevně etabloval coby nejprodávanější plug-in hybrid v Kanadě a současně nejprodávanější plug-in hybridní SUV na tomto trhu.

V Evropě se v období od ledna do listopadu 2018 prodalo 21 634 vozů Outlander PHEV – to představuje 22% nárůst oproti stejnému období předchozího roku.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků