10 / 2 903

BMW X2 edice GoldPlay

26.1.2022 |  Štítky: BMW | hybridní pohon

Velmi výrazný design BMW X2 působí sportovním dojmem, který přesně odráží dynamické jízdní vlastnosti.

Současně X2 dodává vizuální přitažlivost, která jej v segmentu prémiových kompaktních vozů vyčleňuje z davu. Sports Activity Coupé (SAC) spojuje individualitu s moderní funkčností a radostí z jízdy, jimiž je BMW proslulé. Jeho svalnatá a expresivní přední část, plynulé boční linie a loga BMW na C-sloupcích připomínají klasická kupé BMW z let minulých let a současně přinášejí do rodiny modelů BMW X vizuální jedinečnost. Od března 2022 vnese nová edice BMW X2 GoldPlay do městských aglomerací i mimo ně výrazně posílenou extrovertní přitažlivost. Nová speciální edice podtrhuje jedinečný charakter BMW X2.

Nové BMW X2 Edition GoldPlay kombinuje exkluzivní prvky exteriéru a interiéru s designem a výbavou, které jsou k dispozici ve variantách X2 M Sport. M sportovní podvozek s o 10 milimetrů nižší světlou výškou a M sportovní řízení dále zlepšují dynamické schopnosti tohoto kompaktního SAC. 

Pro edici GoldPlay je vyhrazen zelený metalický lak San Remo Green. Tento barevný odstín je pro BMW X2 k dispozici vůbec poprvé. Zákazníci si mohou své vozy objednat také v nemetalické bílé barvě Alpine White, modrém metalickém laku M Misano Blue, černém metalickém laku Sapphire Black, šedém metalickém laku Skyscraper Grey a lacích BMW Individual šedá Storm Bay, matně černá Frozen Black a matně šedá Frozen Pure Grey. Dalším exkluzivním doplňkem jsou polepy boků v barvě Galvanic Gold na dveřích a předních i zadních blatnících. U vozů objednaných s některým ze dvou matných laků Frozen nejsou na boky umístěné polepy a současně není použit zlatý rámeček masky ve tvaru ledvinek a zlaté kryty vnějších zpětných zrcátek. Rámeček masky je místo toho leskle černý a kryty zrcátek mají barvu karoserie. Tuto designovou variantu lze zvolit i v kombinaci s ostatními barvami karoserie.

M prvky výbavy v kombinaci s inovativními detaily vytvářejí v interiéru edice BMW X2 GoldPlay sportovně-exkluzivní atmosféru. M kožený multifunkční volant, antracitový strop, M pedály z nerezové oceli, M opěrka nohy řidiče a klíč od vozu s výraznou M trikolorou podtrhují sportovního ducha této speciální edice. Pečlivě rozmístěné ozdobné prvky vytvářejí stylistické propojení s designem exteriéru. Patří k nim prahové lišty, jejichž povrchová struktura je odvozena od BMW masky chladiče a které nesou nápis „Edition“ ve zlaté barvě Galvanic Gold. Na přístrojové desce před spolujezdcem se na matné ozdobné liště Dark Graphite, která je také specifickým prvkem edice GoldPlay, objevuje grafika s podobným motivem, jaký mají vnější polepy karoserie. Poprvé je zde použita technika laserového gravírování, jež na povrch lišty nanese grafiku v metalické barvě Golden Mica, kterou následně překryje bezbarvý lak.

Dalším významným prvkem specifické výbavy této edice jsou M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce se zvýrazněnými bočnicemi a integrovanými opěrkami hlavy. Jsou čalouněna exkluzivní variantou černé kůže Dakota, střední části sedáků a opěradel jsou perforované. Kontrastní prošívání a lemy ve zlato-žluté barvě Giallo Oro dodávají sedadlům další dávku individuality a přitažlivosti. M sportovní sedadla jsou navíc vybavena leskle černými rámečky výřezů pod hlavovými opěrkami a logem BMW M GmbH na štítku v lemování opěradel.

Kromě plug-in hybridního modelu a mimořádně sportovního BMW X2 M35i, který pohání zážehový 4válec o výkonu 225 kW/306 k s technologií TwinPower Turbo spojený s 8stupňovou převodovku Steptronic Sport, mechanickým samosvorným M sportovním diferenciálem na přední nápravě a inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive, si zákazníci mohou vybrat z dalších osmi variant pohonu nové speciální edice. Nabídka sahá od BMW X2 sDrive18i (kombinovaná spotřeba paliva: 7,1–6,1 l/100 km; kombinované emise CO2:  161–138 g/km podle cyklu WLTP) s výkonem 100 kW/136 k až po BMW X2 xDrive25d (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–5,7 l/100 km; kombinované emise CO2: 165–148 g/km podle cyklu WLTP) a zahrnuje dva zážehové a tři vznětové motory. V závislosti na variantě pohonu přenášejí svůj výkon na 6stupňovou manuální převodovku, 7stupňovou dvouspojkovou převodovku Steptronic nebo 8stupňovou automatickou převodovku Steptronic. S výjimkou základní verze je pro všechny modely na přání k dispozici pohon všech kol BMW xDrive, který je u BMW X2 xDrive25d standardní výbavou.

Specifické prvky designu a výbavy edice BMW X2 GoldPlay vizuálně působivým způsobem umocňují prémiový charakter tohoto kompaktního SAC. Součástí jeho standardní výbavy jsou položky, jako jsou LED světlomety s integrovanými světly do špatného počasí, automatické ovládání zadních dveří, dvouzónová automatická klimatizace a světelný paket, do nějž patří osvětlení vnějších klik dveří, osvětlení prostoru vedle vozu z vnějších zpětných zrcátek a projekce loga „X2“ na zem z vnějšího zpětného zrcátka na straně řidiče. Komfort, bezpečnost a radost z jízdy dále zvyšuje tempomat s brzdnou funkcí, parkovací asistent se senzory v zadní části vozu, varování před čelním nárazem s brzdnou funkcí ve městě, ukazatel rychlostních limitů s indikátorem zákazu předjíždění, na přání dodávaný systém iDrive s vysoko umístěným 10,25palcovým dotykovým displejem a na přání dodávaný plnobarevný BMW Head-Up Displej.

 

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<
Volvo SELEKT

máme 31 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 67 000 spokojených zákazníků