10 / 3 810

BMW: Automatická bezemisní jízda ve městě


Zelená pro BMW eDrive Zones v téměř 80 evropských městech.

S novou digitální službou BMW eDrive Zones pro větší podíl jízdy čistě na elektřinu přispívá BMW Group k lepší kvalitě života v městských oblastech. Unikátní funkce nabízí nové možnosti, jak maximálně využít schopnosti plug-in hybridních modelů BMW pro bezemisní jízdu v městském provozu. Služba BMW eDrive Zones automaticky aktivuje čistě elektrický jízdní režim, jakmile vozidlo vjede do vymezené oblasti, např. nízkoemisní zóny. BMW eDrive Zones jsou nyní k dispozici v různých plug-in hybridních modelech BMW. Kromě toho bude koncem roku představen věrnostní program BMW Points, v němž budou řidiči plug-in hybridních modelů BMW prostřednictvím bodového systému odměňováni atraktivními bonusy. Každý kilometr ujetý čistě na elektřinu se počítá a v zónách eDrive Zones se bude sbírat dvojnásobek bodů. Nasbíráním dostatečného počtu bodů mohou zúčastnění získat atraktivní odměny, jako je například bezplatné nabíjení v rámci programu BMW Charging.

Inteligentní síť zvyšuje podíl jízdy na elektřinu
Vývoj služby BMW eDrive Zones je založen na pilotním projektu BMW Group v nizozemském přístavním městě Rotterdam. Zde 50 řidičů plug-in hybridních modelů dostalo v aplikaci pomocí GPS souřadnic definované centrální oblasti města. Při vjezdu do některé z nich byl řidičům sdělen požadavek, aby svůj vůz přepnuli do čistě elektrického režimu MAX eDrive. Už po několika měsících bylo zřejmé, že řidiči zapojení do pilotního projektu absolvovali kolem 90 procent všech cest v definovaných oblastech (BMW eDrive Zones) Rotterdamu v čistě elektrickém režimu.

Služba BMW eDrive Zones je nyní k dispozici ve všech variantách plug-in hybridních modelů BMW 745e, BMW X5 xDrive45e a BMW 330e. Další modely budou postupně následovat.

BMW eDrive Zones jsou dostupné v přibližně 80 evropských městech
Přínosy digitální služby BMW eDrive Zones lze od samého začátku zažít ve značném počtu velkých evropských měst a jejich nízkoemisních zónách. Je součástí všech 58 německých měst a regionů, které již vymezily své nízkoemisní zóny. Kromě toho je součástí tohoto projektu dalších 20 velkých měst v Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii a Francii. Seznam se v budoucnu rozšíří o další země a města, takže bude možné zvýšit podíl jízdy čistě na elektrický proud plug-in hybridních modelů v neustále se zvětšujícím počtu městských oblastí.

Ve srovnání s konvenčně poháněnými vozy nabízejí plug-in hybridní automobily už dlouhou dobu značné následující výhody:
•   Lepší kvalita života: Manuálním přepnutím na elektrický pohon uživatelé přispívají ke snižování emisí a hluku ve městech.
•   Úspora: Pokud je vozidlo nabíjeno doma nebo v zaměstnání, je jízda na elektrický proud levnější než jízda vozem na benzín nebo naftu.
•   Příjemná teplota vždy, když usednete dovnitř: Nezávislá klimatizace a topení jsou součástí sériové výroby.
•   Brzdit se vyplatí: Brzdění nabíjí akumulátor. U konvenčních vozidel prostě jen vytváří teplo a opotřebovává brzdy.
•   To nejlepší z obou světů: Plug-in hybridní automobily ve městě nabízejí potěšení z elektrické jízdy a na dlouhých trasách klasickou BMW radost z jízdy.
•   Vyhlídky do budoucnosti: Vzhledem k tomu, že plug-in hybridy jsou schopny bezemisní jízdy, mohou vjet do mnoha zelených zón a nabízejí výhody při parkování a ušetří na mýtném.

Pozitivní celková bilance CO2 pro plug-in hybridní modely BMW
Často se otevírá otázka o „skutečném“ celkovém dopadu na životní prostředí plug-in hybridních vozů. To platí především v zemích s malým podílem zelené elektřiny v rozvodné síti. BMW Group pro své plug-in hybridní modely vytvořila CO2certifikáty za celý jejich životní cyklus, tedy od získávání vzácných materiálů, přes dodavatelský řetězec, výrobu, používání až po koncovou recyklaci.

Když se budou plug-in hybridní modely BMW během svého používání nabíjet elektřinou z průměrného evropského energetického mixu, vykáží ve srovnání s odpovídajícími konvenčně poháněnými vozy významné úspory produkce CO2. BMW Group nezačne vyrábět elektrifikovaný model, který by tuto skutečnost nesplňoval.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků