10 / 3 829

BMW a Kith představují edici nového BMW M4 Competition Coupé

23.10.2020 |  Štítky: BMW

BMW M4 Competition x Kith s jedinečnými designovými detaily exteriéru a interiéru vznikne v počtu pouhých 150 kusů a objednat jej bude možné od 23. října.

Limitovaná edice nového BMW M4 Competition Coupé je lakována v červené barvě Cinnabar Red, která byla původně použita u M3 E30. Tento barevný odstín již není pro běžné modely BMW k dispozici, ovšem v tomto případě byl pro BMW M4 Competition Coupé zvolen záměrně, aby zdůraznil spojení mezi těmito dvěma vozy. Označení nového modelu nahradilo černé logo Kith s pruhy BMW M ve stejném tylu. Toto logo se v podsvícené podobě objevuje také pod hlavovými opěrkami M karbonových sedadel a nápis Kith je vyražen do černých kožených hlavových opěrek a středové konzoly.

Sloučení log je charakteristickým znakem mnoha partnerství, která Kith navázal s dalšími celosvětově renomovanými společnostmi. Tohle je ale vůbec poprvé, co BMW v rámci spolupráce změnilo svůj znak. Sloučené logo vytvořené pro 150 kusů modelu BMW M4 Competition x Kith má další kruh navíc okolo kulatého znaku BMW v modré, tmavě modré a červené barvě BMW M. Navíc jsou použité i světlé detaily, poukazující na značku Kith a vzájemnou spolupráci. Zadní část BMW M4 Competition x Kith také zdobí černé logo Kith s BMW M proužky. Modely speciální edice jsou k dispozici výhradně v matných barevných provedeních černá Frozen Black, tmavě stříbrná Frozen Dark Silver a bílá Frozen Brilliant White, které jsou poctou třem nejoblíbenějším barvám BMW M3 generace E30. 

Jednou z hlavních specialit edice Kith je střecha z uhlíkových kompozitů. Volitelně do ní lze mezi uhlíková vlákna vetkat šedou barvou nápis Kith s BMW M proužky. Dvoudílné M brzdy s červenými pevnými třmeny jsou součástí standardní výbavy. Tyto brzdy jsou jasně viditelné přes leštěná kovaná M kola z lehké slitiny 826M Bicolour Jet Black (19palcová vpředu, 20palcová vzadu). 

Speciální edice je technicky totožná s BMW M4 Competition Coupé. Nový řadový šestiválec vychází z vysokootáčkového motoru od BMW M GmbH a využívá nejnovější verzi technologie M TwinPower Turbo, díky níž dosahuje výkonu 375 kW (510 k) a točivého momentu 650 Nm. Součástí standardní výbavy je osmistupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere pouhých 3,9 sekundy, zatímco na 200 km/h vůz zrychlí za 12,5 sekundy. Kromě klasického pohonu zadních kol lze BMW M4 Competition x Kith – stejně jako BMW M4 Competition Coupé – volitelně objednat s pohonem všech kol M xDrive. 

Mimo standardní výbavu BMW M4 Competition Coupé a speciálních prvků vzešlých ze spolupráce s Kith je možné speciální edici objednat také s řadou dalších doplňků. Na seznamu volitelných prvků výbavy se kromě M karbon-keramických brzd, M kovaných kol a skořepinových sedadel M Carbon nachází exteriérový paket M Carbon, laserové světlomety BMW Laserlight a zatmavená světla BMW Individual Shadowline. Interiér je vybaven obložením Carbon Fibre a galvanicky pokovenými ovládacími prvky. Limitovaná edice BMW M4 Competition x Kith bude k dispozici od léta 2021.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků