10 / 3 916

BMW 330e Sedan slaví uvedení na trh

14.8.2019 |  Štítky: BMW | elektrický pohon | hybridní pohon

Sportovnější a hospodárnější než dřív díky nejnovější technologii BMW eDrive.

Charakter nového BMW řady 3 Sedan definuje kombinace jedinečné dynamiky a příkladné hospodárnosti. A přírůstek do nabídky pohonů v podobě plug-in hybridní pohonné jednotky nyní přináší nový, obzvláště futuristicky orientovaný úhel pohledu na základní vlastnosti nového sportovního sedanu. Nejnovější generace technologie BMW eDrive spolupracuje se čtyřválcovým zážehovým motorem ve snaze výrazně zvýšit mimořádné sportovní vlastnosti nového BMW 330e Sedan (jehož uvedení na trh se právě odehrává) a nabídnout ještě pestřejší zážitky z jízdy na elektřinu. Standardně dodávaná funkce XtraBoost, která se u BMW objevuje vůbec poprvé, zvyšuje celkový výkon plug-in hybridního systému na maximálních 215 kW/292 k. Hlavní předností projevu nového BMW 330e jsou bleskurychlé reakce pohonného systému. Kromě toho je dojezd čistě na elektřinu o více než 50 % větší než v případě předchůdce, což znamená, že s nulovými emisemi ujede 66 kilometrů.

U nového BMW 330e Sedan dosahuje inteligentně řízená souhra elektrického a spalovacího motoru zcela nové úrovně. Elektrifikace hnacího ústrojí více než kdy jindy přispívá nejen ke zvýšení hospodárnosti, ale také k osobité podobě radosti z jízdy. Plug-in hybridní systém spojuje schopnosti čtyřválcového zážehového 2litrového motoru s technologií BMW TwinPower Turbo a výkonem 135 kW/184 k se schopnostmi elektromotoru, který generuje nejvyšší výkon 83 kW/113 k. Oba zdroje pohonu společně produkují maximální točivý moment 420 Nm.

Premiéra v novém BMW 330e Sedan: XtraBoost pro maximální dynamický výkon. Zbrusu nová funkce, která je standardní výbavou nového BMW 330e a naplno odhaluje dynamický charakter vozu. Řidič může funkci XtraBoost aktivovat volbou režimu SPORT. Razantní sešlápnutí plynového pedálu přidá ke kombinovanému výkonu 185/252 k, generovanému spalovacím motorem a elektromotorem, dalších 30 kW/40 k a funkce XtraBoost extra výkon udrží po dobu 10 sekund. Výsledkem je typický charakter pohonu BMW řady 3 Sedan, který zahrnuje (poprvé u hybridního modelu BMW) neuvěřitelně sportovní a zároveň precizní odezvu plynového pedálu a specifický program řazení osmistupňové převodovky Steptronic včetně podřazování pro brzdění motorem.

Okamžitý nástup funkce XtraBoost přináší výrazně intenzivnější zážitky z akcelerace, než dokáží nabídnout konvenčně poháněné automobily se srovnatelným výkonem. Pokud například řidič náhle a razantně sešlápne plynový pedál v rychlosti 20 km/h, za méně než jednu sekundu nové BMW 330e Sedan zrychluje s dvojnásobnou intenzitou než vozidla poháněná výhradně spalovacím motorem.

Nové BMW 330e Sedan zrychluje z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy a rozjede se na nejvyšší rychlost 230 km/h. Zážitky z řízení doprovází pro tento model specifický a emocionálně působivý zvukový doprovod, který je slyšet také uvnitř. Nové BMW 330e Sedan tak zřetelným způsobem prezentuje svou sportovní a dynamickou stránku, kombinovanou s osvědčenými vlastnostmi plug-in hybridního vozu.

V jízdním režimu HYBRID může nové BMW 330e Sedan čistě na elektřinu dosáhnout rychlosti až 110 km/h, což ve srovnání s předchůdcem znamená nárůst o 30 km/h. Režim ELECTRIC otevírá možnosti lokálně bezemisní jízdy do rychlosti až 140 km/h oproti dřívějším 120 km/h. Mezi hybridně-specifické prvky výbavy nového BMW 330e Sedan patří akustické varování chodců. Při jízdě na elektřinu vytváří systém vnějších reproduktorů nezaměnitelný zvuk, vytvořený speciálně pro elektrifikované BMW. Systém pohonu při nízkých rychlostech vydává zvláštní zvuk, aniž by jakkoliv obtěžoval posádku vozu.

Nový elektromotor BMW 330e Sedan je integrován do osmistupňové převodovky Steptronic, čímž šetří místo. Inteligentní technické řešení umožňuje, že pro hybridy specifická verze převodovky je pouze o 15 milimetrů delší než odpovídající varianty pro konvenčně poháněné varianty nového BMW řady 3 Sedan. Generování elektrické energie prostřednictvím rekuperace kinetické energie, kde elektromotor pracuje jako generátor, je mimořádně efektivní. Elektrická energie přiváděná do vysokonapěťového akumulátoru buď tímto způsobem, nebo ze sítě při nabíjení nabíjí také 12voltovou palubní elektroniku. Díky tomu již není potřeba klasický alternátor poháněný spalovacím motorem, čímž se dále zvyšuje celková hospodárnost systému.

Lithium-iontová vysokonapěťová baterie nového BMW 330e Sedan s kapacitou 12,0 kWh umožňuje oproti předchůdci zvýšit dojezd čistě na elektřinu o více než 50 % na 59 až 66 kilometrů. Druhá generace plug-in hybridního sportovního sedanu současně snižuje spotřebu a emise o více než 15 % na 1,9–1,6 litru na 100 kilometrů a 43–37 gramů CO2 na kilometr. Kombinovaná spotřeba elektrické energie nového BMW 330e Sedan činí 15,4–14,8 kWh na 100 kilometrů. Nové BMW 330e Sedan s nízkými emisemi CO2 a vysokým dojezdem na elektřinu splňuje všechny požadavky na snížení daně z vlastnictví osobního automobilu v Německu, kde se jako základ pro určení zvýhodnění pro soukromé účely bere pouze polovina hrubé ceny.

Zákazníci, kteří se rozhodli pro plug-in hybridní model, mohou vybírat z téměř celého seznamu prvků volitelné výbavy, dostupných pro nové BMW řady 3 Sedan. Nové BMW 330e Sedan je jako alternativa ke standardní specifikaci nabízeno také v provedení model Advantage, Sport Line, Luxury Line nebo M Sport. A lze ho objednat s prvky výbavy, jako je Adaptivní M podvozek s Variabilním sportovním řízením a M sportovními brzdami. Od listopadu 2019 bude nové BMW 330e Sedan k dispozici také s elektricky ovládaným tažným zařízením. Maximální zatížení přívěsu pro plug-in hybridní model je 750 kg.

K dispozici je také kompletní výběr inovativních asistenčních a bezpečnostních systémů – od Driving Assistant Professional s asistentem jízdy v pruzích po parkovacího asistenta včetně couvacího asistentu. Standardní výbava nového BMW 330e Sedan zahrnuje nezávislé topení s funkcí vyhřívání a chlazení interiéru. Nezávislé topení čerpá energii z vysokonapěťové baterie. Při nízkých venkovních teplotách to znamená, že interiér lze vyhřát jednoduchým způsobem ještě před nastoupením do vozu, a to dokonce i v situacích, kdy je nabití akumulátoru nízké. Tato funkce umožňuje interiér také vychladit.

Nové BMW 330e Sedan je připraveno pro vjezd do nízkoemisních zón stanovených městy výhradně pro jízdu s vozy s nulovými emisemi. S novou funkcí BMW eDrive Zones, která bude od roku 2020 součástí standardní výbavy plug-in hybridních modelů BMW (u starších může být doplněna), bude možné pomocí technologie zónového monitorování (geofencing) automaticky detekovat nízkoemisní zóny. Při vjezdu do těchto zón se vozidlo automaticky přepne do čistě elektrického režimu a od té chvíle se chová jako plně elektrické vozidlo. Proto může využívat stejných privilegií pro vjezd (v souladu s místními předpisy). Nová funkce zajišťuje, že potenciál plug-in hybridních vozidel je využíván ještě efektivnějším způsobem. Větší podíl cest absolvovaných čistě na elektrickou energii hraje nejen roli při optimalizaci hospodárnosti, ale také pomáhá snižovat provozní náklady. To platí především pro jízdu v městských oblastech, zejména tam, kde elektrická pohonná soustava poskytuje větší účinnost, než je tomu u zážehového nebo vznětového motoru.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků