10 / 3 590

Autonomní jízda na BMW Group #NEXTGen 19.

27.6.2019 |  Štítky: BMW | autonomní řízení | autonomní vozy | skladové vozy

Co se projet v BMW ​řady 7 a sledovat u toho film, nebo na chvíli zavřít oči?

V městském scénáři mobility na přání BMW řady 7 působivě demonstruje, jak vysoká automatizace (úroveň 4) může změnit individuální dopravu budoucnosti. Prázdné vozidlo přivolané pomocí aplikace pro chytré telefony samo přijede pro svého řidiče. Vozidlo může být nasměrováno na libovolné místo vyzvednutí a přístup po příjezdu může být ověřen prostřednictvím chytrého telefonu. 

V úrovni autonomního řízení úrovně 4 jízda začne prostřednictvím OMD tabletu, protože cestující již nemusí být přímo zapojeni do procesu řízení. Cílová adresa je do vozu předem zaslána prostřednictvím aplikace chytrého telefonu a sedadlo řidiče zůstává neobsazeno.

Vzhledem k bezpečnostním mechanismům vozu může jízda začít až poté, co se všichni cestující připoutají bezpečnostními pásy. Cestující mohou čas ve voze trávit podle svého přání. Jednou z možností je prostě si užít zábavního systému. Tímto způsobem lze také ovládat jednotlivé funkce vozu: houkačku, světelnou houkačku – odemykání a zamykání vozu jsou typickými funkcemi, které byly realizovány pro účely demonstrace. Jakmile vozidlo dojede do svého cíle, cestující vystoupí a nechají jej samočinně zaparkovat.

Pro zajištění bezpečné jízdy v městském prostředí společnost BMW Group intenzivně investuje do vývoje technologie strojového učení. Používají se jak technologie vysokovýkonných senzorů, jako počítačové vidění, tak i inovativní metody propojených senzorů. Tyto technologie maximalizují výhody asistenčních systémů pro naše zákazníky.

Další úroveň asistenčních systémů: pohled na funkce úrovně 2. 
BMW Group kromě technologie autonomního řízení nabízí také nejnovější generaci asistenčních systémů úrovně 2. Dnešní asistenční systémy řidiče využívají pro bezpečné a pohodlné udržování vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla výkonných radarových senzorů. Senzory GPS a mapové údaje slouží k proaktivnímu zpomalování vozu v zatáčkách a při jízdě v hustém provozu. 

Další úroveň asistenčních systémůje k vidění na akci #NEXTGen: kamerové senzory, stroje schopné učit se, skrytá rozhraní a systémy se používají nejen k rozpoznávaní značek s rychlostním omezením, ale také k reakcím na semafory, což umožňuje regulovat rychlost ještě proaktivněji a pohodlněji.

V roce 2021 bude BMW iNEXT jako první vůz BMW Group vybaveno funkcí bezpečné autonomní jízdy po dálnicích úrovně 3. BMW Group a její partneři, kteří nyní pracují především v novém BMW Group Autonomous Driving Campus, vytvořili rozšiřovatelnou technologickou platformu pro realizaci bezpečné a stabilní vysoce automatizované a plně automatizované jízdy.

BMW Group tohle vše umožní a na akci #NEXTGen nabídne pohled na autonomní jízdu budoucnosti.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků