10 / 3 584

Automobilka Volvo Cars začne ve své továrně v belgickém Gentu vyrábět vozy značky Lynk & Co

27.3.2018 |  Štítky: Volvo

Volvo Cars, vyrábět ve své továrně v belgickém Gentu vozy pro novou automobilovou značku Lynk & Co.

Uvedená zpráva znamená užší spolupráci mezi oběma společnostmi, která následuje poté, co automobilka Volvo Cars v loňském roce získala 30 % akcií společnosti Lynk & Co. Společnost Lynk & Co vznikla v roce 2015 jako nová značka koncernu Zhejiang Geely Holding, pod který spadá také automobilka Volvo Cars.

Tím, že automobilka Volvo Cars poskytla společnosti Lynk & Co možnost rozšíření její výrobní kapacity prostřednictvím gentské továrny, podpořila expanzi nové značky na území Evropy a dále diverzifikovala sféru svého podnikání.

„Ve vstupu nové značky na evropský trh vidíme velký potenciál a rádi automobilce Lynk & Co poskytneme podporu v podobě technologických a průmyslových odborných znalostí,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson.

„Společná výroba s automobilkou Lynk & Co bude mít mimo jiné pozitivní vliv na náklady, zaměstnanost a výrobní objem belgické továrny, přičemž nám umožní dosáhnout dalších úspor vzhledem k využití kompaktní modulární platformy CMA pro produkci vozů obou značek, tedy Volvo i Lynk & Co,“ dodal Håkan Samuelsson.

„Naše továrna v Gentu je jednou z nejefektivnějších evropských automobilek, která se může pochlubit vysoce kvalifikovanými zaměstnanci,“ prohlásil Javier Varela, senior viceprezident pro výrobu a logistiku ve společnosti Volvo Cars. „Rozhodnutí společnosti Lynk & Co vybrat si pro výrobní expanzi do Evropy právě gentskou továrnu svědčí o vysoké úrovni kontroly kvality, která představuje klíč globální výrobní strategie automobilky Volvo Cars.“
 

Užší spolupráce mezi automobilkou Volvo Cars a její sesterskou značkou přichází ve chvíli, kdy švédská společnost vstupuje do fáze globálního růstu následujícího po kompletní transformaci jejího obchodního modelu v posledních letech.

 

Společnosti Volvo Cars se podařilo vybudovat různorodě zaměřenou moderní automobilku, která se může pochlubit vlastní značkou zaštiťující výrobu vysoce výkonných elektrických vozidel, oddělením pro vývoj nových softwarů, prodejem založeným na principu předplacených služeb, získáním akcií v automobilce Lynk & Co a založením společného podniku na sdílení technologií, jehož smyslem je dosáhnout větší synergie s koncernem Zhejiang Geely Holding.

Továrna v Gentu je jednou ze dvou evropských továren společnosti Volvo Cars a vozy Volvo se v ní vyrábějí již od roku 1965. V současné době zaměstnává kolem 5 000 lidí.

Aktuálně se gentská továrna soustředí na výrobu Volva XC40, které představuje nový přírůstek do rychle se rozrůstajícího segmentu malých SUV a které bylo v předvečer Ženevského autosalonu jmenováno Evropským autem roku 2018. V Gentu se vyrábějí také hatchbacky Volvo V40 a V40 Cross Country a sedan S60, přičemž se zde zanedlouho začne vyrábět zbrusu nové pětidveřové kombi Volvo V60, představené v únoru letošního roku.

Kromě 30 % akcií společnosti Lynk & Co vlastněných automobilkou Volvo vlastní 50 % těchto akcií automobilka Geely Auto, zatímco koncern Zhejiang Geely Holding jich vlastní 20 %.
 

 

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků