10 / 3 590

Automobilka Volvo Cars představuje nový sportovní sedan Volvo S60

21.6.2018 |  Štítky: Volvo | elektromobily | hybridní pohon

Slavnostní událost spojující uvedení nového vozu se zahájením provozu v nové továrně podtrhuje závazek společnosti Volvo Cars ke Spojeným státům americkým, které pro švédskou automobilku i pro její nový prémiový sportovní sedan představují velmi důležitý trh. Nová S60 je prvním vozem Volvo vyrobeným v USA.
 
Nová S60 bude prvním vozem Volvo, který nebude k dispozici s naftovými motorizacemi, což jen potvrzuje vážnost mínění závazku k elektrifikaci a budoucnosti bez tradičních spalovacích agregátů, který švédská automobilka přijala mezi prvními v rámci svého průmyslového odvětví. V roce 2017 se společnost Volvo Cars stala prvním výrobcem automobilů, který zveřejnil svou strategii v oblasti elektrifikace, na jejímž základě bude počínaje rokem 2019 součástí všech nových modelů Volvo elektrický pohon. Tento nový sedan bude dostupný se dvěma plug-in hybridními jednotkami s přeplňováním turbodmychadlem a kompresorem: jedná se o plug-in hybrid T6 Twin Engine AWD, nabízející kombinovaný výkon 340 koní, a cenami ověnčenou plug-in hybridní jednotku T8 Twin Engine AWD, disponující silou 400 koní*. Při uvedení na trh bude Volvo S60 k dispozici s prověřenými benzínovými motory T5 a T6.
 
Volvo S60 bude prvním vozem v segmentu, který budou mít zákazníci možnost získat prostřednictvím nového prémiového předplatitelského programu Care by Volvo (zatím ne pro ČR), který dává místo tradičního způsobu zakoupení vozidla přednost využívání vozu na základě jednoho měsíčního paušálního poplatku. Díky programu Care by Volvo bude vlastnictví vozu stejně transparentní, jednoduché a bezproblémové jako vlastnictví mobilního telefonu.
 
Nové Volvo S60 sdílí modulární platformu SPA vyvinutou přímo automobilkou Volvo Cars, bezpečnostní technologie a systém infotainment s novým prémiovým kombi střední velikosti, Volvem V60, které bylo uvedeno na trh začátkem letošního roku, a také s nejvyšší devadesátkovou modelovou řadou a s cenami ověnčeným Volvem XC60, což jsou všechno modely, které dosáhly nejlepších výsledků v nezávislých testech automobilové bezpečnosti. Díky tomu se nové Volvo S60 stane jedním z nejbezpečnějších vozů, které budou křižovat silnice celého světa.
 
Systém City Safety s technologií automatického brzdění pomáhá řidiči předcházet kolizím, přičemž se jedná o jediný systém na trhu, který dokáže rozpoznat chodce, cyklisty a velká zvířata. Nové Volvo S60 se stane prvním středně velkým sedanem na světě, který prostřednictvím funkce systému City Safety dokáže automaticky brzdit, aby zmírnil dopad případné čelní srážkys protijedoucím vozidlem. 
 
Na přání dostupné systémy asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist poslední generace, které při jízdě rychlostí do 130 km/h na silnicích s jasným vodorovným značením podporují řidiče prostřednictvím zásahů do řízení, akcelerace a brzdění, se dočkaly vylepšení v podobě funkce upravující výkon při průjezdu zatáčkou. Mimoto je Volvo S60 vybaveno také systémem ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a dalšími asistenčními systémy s podporou řízení. Ke zvýšení bezpečnosti posádky uvnitř vozu i lidí pohybujících kolem něj přispívá na přání dostupný systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění.
 
Uživatelské rozhraní Sensus automobilky Volvo Cars je plně kompatibilní se systémy Apple CarPlay, Android Auto a sítí 4G, díky čemuž umožňuje řidiči stálé připojení k internetu. Intuitivní způsob ovládání zajišťuje dotykové rozhraní ve stylu tabletu, které nabízí přístup k palubním funkcím, navigačnímu systému, online službám i zábavním aplikacím.
 
Nové Volvo S60 bude dostupné také ve vysoce výkonné elektrifikované variantě Polestar Engineered, za níž stojí společnost Polestar. Ta představuje divizi automobilky Volvo Cars zaměřující se na vývoj vysoce výkonných elektrických vozů. Úroveň výbavy Polestar Engineered bude dostupná exkluzivně pro plug-in hybridní motorizaci T8 Twin Engine, přičemž nabídne zdokonalená kola a vylepšení brzdového systému,odpružení a řídicí jednotky motoru, díky čemuž se zvýší kombinovaný výkon Volva S60 T8 na 415* koní.
  
*Specifikace pro USA.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků