10 / 3 810

„AUTO ROKU 2019“ s Citroën C5 Aircross

26.11.2018 |  Štítky: Citroën

Porota evropské ankety Auto roku (Car of the Year) zveřejnila 7 automobilů, jež byly vybrány do finále z 38 modelů splňujících podmínky soutěže.

​Mezi finalisty  této prestižní soutěže figuruje i nové SUV Citroën C5 Aircross. Auto roku 2019 bude vyhlášeno 4. března 2019 na ženevském autosalonu.

Organizační výbor ankety „Car of the Year“ vybírá vůz roku již od roku 1964. Hlasování se účastní 60 novinářů z 23 evropských zemí. Vítězné vozy jsou hodnoceny na základě kritérií, jako je poměr cena/výkon, design, komfort, bezpečnost, technologie a vliv na životní prostředí.

Do sedmičky finalistů se probojovalo i nové SUV Citroën C5 Aircross, které se tak utká o titul Auto roku 2019.  Nové SUV Citroën C5 Aircross nabízí výraznou osobnost, zaujme svým jedinečným energickým tvarem, z něhož vyzařuje odhodlání. Tato nová vlajková loď značky Citroën, která byla veřejnosti představena na pařížském autosalonu, již registruje v Evropě více než 1 500 objednávek, na trh se dostane v prosinci. Nové SUV Citroën C5 Aircross poutá pozornost zákazníků svým propracovaným mohutným vzhledem bez jakýchkoliv známek agresivity. Od jiných SUV se odlišuje ladnými tvary s barevnými prvky Airbump. Inovativnost nového SUV C5 Aircross využívajícího program Citroën Advanced Comfort® tkví v celkovém komfortu, který zajišťuje zejména odpružení s tlumiči s hydraulickými dorazy (Progressive Hydraulic Cushions®) a sedadla Advanced Comfort, dále v příkladné prostornosti a modularitě, jež vychází z know-how značky Citroën ve světě MPV. Nové SUV C5 Aircross jde s dobou a nabízí 20 moderních technologií podpůrných prvků řízení a 6 pokročilých technologií konektivity.

Letošní rok je pro značku Citroën již 5. rokem v řadě, kdy vykazuje růst, více než 590 000 vozů prodaných v Evropě znamená nový rekord za posledních 7 let, konkrétně růst na evropském trhu o +6 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2017. Nové SUV C5 Aircross se na trh dostává rok po novém kompaktním SUV Citroën C3 Aircross, které bylo prvním představitelem ofenzívy SUV Citroën a od října 2017, kdy bylo uvedeno na trh, již registruje téměř 120 000 objednávek. Nové SUV C5 Aircross, které je součástí obnovy modelové řady Citroën, umožní značce Citroën dál dosahovat vynikajících výsledků.

Model, který na základě srovnávacích testů, jež proběhnou v únoru 2019, získá mezi 7 finalisty nejvíce hlasů, obdrží titul této prestižní ankety. Vítěz bude vyhlášen 4. března 2019 v předvečer oficiálního zahájení ženevského autosalonu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků