10 / 3 835

Audi S6 a S7 ve verzi TDI s elektricky poháněným dmychadlem

11.4.2019 |  Štítky: Audi | elektrický pohon

Nové modely Audi S6 a S7 snoubí sportovního ducha s hospodárností.

Díky motorům V6 TDI s vysokým točivým momentem se jedná o výkonné sportovní modely pro cestování na dlouhé vzdálenosti s ideálními vlastnostmi pro zákazníky v Evropě. Audi přitom poprvé kombinuje elektricky poháněné dmychadlo a hlavní elektrickou síť s napětím 48 V. Sportovní podvozek S s adaptivními tlumiči, dynamické řízení všech kol a brzdová soustava s keramickými brzdovými kotouči nenechají žádné přání nesplněno ani z hlediska jízdní dynamiky v zatáčkách a zpomalení. Výrazný design ve velmi kvalitním stylu modelů S propůjčuje sportovním modelům vyšší třídy zcela mimořádný vzhled.

Neúnavná hnací síla – elektricky poháněné dmychadlo a točivý moment 700 N.m
Enormní točivý moment je řidiči kdykoli k dispozici a jeho maximální hodnota 700 N.m se nemění v rozsahu od 2500 do 3100 otáček za minutu. To je ideální charakteristika pro evropské zákazníky, orientované na sportovní výkony. Modely S TDI nabízejí vysokou úroveň jízdní dynamiky a hospodárnosti, což klienti ocení zejména při cestování na dlouhé vzdálenosti.

Spontánní pomocník: elektricky poháněné dmychadlo
Elektricky poháněné dmychadlo EAV (elektrisch angetriebener Verdichter) nabízí mimořádné výkony při rozjezdu. Elektrické dmychadlo umožňuje kromě velmi podmanivého zrychlení také funkci opakovatelného zvýšení plnicího tlaku při zrychlení.

Až 40 sekund setrvačné jízdy díky 48V částečně hybridnímu systému
Zatímco EAV zvyšuje výkonové parametry, částečně hybridní systém (MHEV) snižuje spotřebu paliva. Systém MHEV s napětím 48 V zahrnuje zařízení RSG s funkcí spouštěče a generátoru a sadu lithium-iontových akumulátorů s kapacitou 10 Ah, která je uložena pod podlahou zavazadlového prostoru. 

Systém MHEV umožňuje aktivovat funkci start-stop již od 22 km/h. Díky tomu – a také díky propojení částečně hybridního systému se senzory vozidla – se mohou modely S pochlubit snížením spotřeby paliva v reálném silničním provozu až o 0,4 litru na 100 kilometrů. 

Motor s koncentrovanou vyspělou technikou
Jednotka 3.0 TDI nabízí pozoruhodnou výkonovou charakteristiku a vysokou hospodárnost. Poskytuje nejvyšší výkon 257 kW. Její specifický výkon dosahuje 117,9 k na litr zdvihového objemu, specifický točivý moment 235,9 N.m/l.

Dynamické řízení všech kol poprvé v modelech S
Stejně jako ve všech modelech Audi S se trvalý pohon všech kol quattro dodává sériově. V běžném provozu rozděluje samosvorný mezinápravový diferenciál hnací sílu mezi přední a zadní nápravu v poměru 40:60 %.

Síla osobnosti – design modelů S
Modely S se vyznačují výrazným, originálním designem a vysokou kvalitou exteriéru a interiéru. Nový designérský styl Audi navíc umocňuje ještě sportovnější vzhled. Dynamicky navržená přední mřížka, široké prahy a široký zadní difuzor se čtyřmi koncovkami výfukové soustavy propůjčují modelům S nepřehlédnutelný vzhled na silnici. Speciální, tmavě chromované a hliníkové ozdobné prvky S na lamelách masky chladiče, přední liště, krajních otvorech pro přívod vzduchu, vnějších zpětných zrcátkách a zadním difuzoru dávají na první pohled najevo sportovní vlastnosti.

„Stylový loft“ – vnitřní design vysoké kvality ve sportovním estetickém pojetí
V interiéru na řidiče čeká typický vzhled modelů S s černými odstíny, velmi kvalitními sportovními ozdobnými obloženími, barevným kontrastním prošíváním a specifickými prvky výbavy, které posilují zážitky ze sportovní jízdy.

Jako mimořádně komfortní variantu nabízí Audi všestranně nastavitelná sedadla s individuálně nastavitelnými bočními polštáři, alternativně také s funkcemi odvětrávání a masáže.

Mezi další specifické detaily výbavy S patří speciální grafické uspořádání sériově dodávaného digitálního panelu přístrojů Audi virtual cockpit s centrálně zobrazovaným otáčkoměrem. Na přání je v nabídce také volant s dole zploštělým věncem.

Komfortní výbava – ideální pro dlouhé cestování
S modely S6 Limuzína, S6 Avant a S7 Sportback – tedy s klasickým sedanem, praktickou verzí Avant a čtyřdveřovým kupé – nabízí Audi sportovní vůz vyšší třídy pro jakýkoli účel. Všechny modely disponují rozsáhlou výbavou v oblastech komfortu, konektivity a asistenčních systémů. Nejkompetentněji tak kombinují sportovní charakter s praktickými vlastnostmi pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Nové velké modely S budou uvedeny na český trh v květnu 2019, kdy budou také oznámeny české ceny.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků