10 / 3 590

Audi A6 a prototyp Audi e-tron na Ženevském autosalonu

7.3.2018 |  Štítky: Audi | SUV

Audi Audi kromě toho odhalila v Ženevě prototyp svého prvního modelu s čistě elektrickým pohonem. Sportovní SUV nabízí prostor a komfort typického automobilu vyšší třídy s dojezdem, který umožňuje praktické využití vozidla v každodenním provozu.

S osmou generací
úspěšné limuzíny vyšší třídy v technicky elegantním pojetí zároveň přináší do příslušného segmentu velký počet inovací i dosud nebývalou všestrannost. Společně s modely A8 a A7 Sportback je A6 výrazným ambasadorem nového designérského stylu Audi.
Svými napnutými plochami, jasnými hranami a markantními liniemi vyzařuje sportovní eleganci, high-tech a vysokou kvalitu. Ve svém segmentu progresivní interiér důsledně sází na zcela digitální ovládací systém.
Systém MMI touch response s haptickou a akustickou zpětnou vazbou umožňuje rychlé a intuitivní ovládání. Rozsáhlá nabídka řešení v oblastech konektivity a asistenčních systémů přináší ještě vyšší úroveň bezpečnosti a komfortu. Mezi největší novinky v nabídce asistenčních systémů patří kromě adaptivního asistenta řízení také parking pilot a garage pilot. Obě funkce rozšíří nabídku výbavy v průběhu letošního roku.
Adaptivní asistent řízení podporuje řidiče zajišťováním akcelerace, zpomalování i změn směru jízdy a pomáhá udržovat vozidlo ve svém jízdním pruhu i v místech se zúžením a při průjezdu staveništěm. Za jízdy je Audi A6 agilní jako sportovní automobil a obratné jako kompaktní vůz. Zásadní podíl na tom má nové dynamické řízení všech kol, které kombinuje bezprostřední, sportovní reakce na povely řidiče se suverénní jízdní stabilitou a zmenšuje průměr otáčení limuzíny až o 1,1 metru. Nový koncept tlumení zprostředkovává intenzivní a zároveň velmi detailní informace o dění mezi pneumatikami a povrchem vozovky.

Zcela elektrické SUV: Prototyp Audi e-tron Prototyp Audi e-tron ukazuje výhled na první zcela elektrický model značky se čtyřmi kruhy. Prototyp, maskovaný speciálně vyvinutou stylistickou fólií, cíleně vizualizuje vysokonapěťový pohon. Pod elektrizujícím exteriérem se ukrývá sportovní prémiové SUV s pětimístným interiérem a velkorysým prostorem pro zavazadla. Nabídka vnitřního prostoru a komfort odpovídají typickému modelu vyšší třídy. Díky elektrickému pohonu všech kol quattro, dojezdu, umožňujícímu i cestování na dlouhé vzdálenosti, a komplexní nabídce možností nabíjení získají zákazníci čistě elektrickou mobilitu bez kompromisů. Sériovou verzi prototypu Audi e-tron bude možné nabíjet na rychlonabíjecích stanicích s nabíjecím výkonem až 150 kW. SUV tak bude za necelých 30 minut připraveno na další etapu dálkové jízdy. Do jeho uvedení na evropský trh koncem letošního roku absolvují stovky vývojových prototypů testy na celém světě za extrémních podmínek.
 

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků