10 / 3 829

Audi A5 je ještě atraktivnější

6.9.2019 |  Štítky: Audi | hybridní pohon | sportovní vozy

Audi A5 Sportback, A5 Coupé a A5 Cabriolet se představují s novým, ještě ostřejším vzhledem a nejaktuálnější verzí konceptu ovládání MMI touch.

Technika částečně hybridního pohonu nabízí více komfortu a zároveň snižuje spotřebu paliva. V modernizovaných modelech Audi S5 Sportback a S5 Coupé zajišťuje podmanivou akceleraci motor 3.0 TDI s elektricky poháněným dmychadlem a hlavní elektrickou sítí s napětím 48 V.

Sportovní vzhled: vnější design

Sportovní estetika modernizovaných modelů Audi A5 se vyznačuje novým designérským stylem z vyšší třídy. Exteriér je nyní výrazně modernizován, především příď zanechává dojem větší rozhodnosti.bŠtíhlé otvory pro přívod vzduchu nad maskou chladiče připomínají klasický model Audi Sport quattro z roku 1984. Spodní část nárazníku se zvětšenými otvory pro přívod vzduchu zdobí nepřehlédnutelná lišta. Nové boční prahy vůz z profilu vizuálně zeštíhlují a záď působí ještě širším dojmem díky difuzoru s lichoběžníkovými koncovkami výfukové soustavy.

Všechny karosářské verze modelové řady A5 i varianty pohonu sjíždějí z montážní linky se světlomety LED v sériové výbavě. Na přání nabízí Audi světlomety Matrix LED a zadní svítilny LED s dynamickými ukazateli směru. V nejvyšší verzi osvětlovací techniky obdrží zákazníci světlomety Matrix LED včetně laserových světlometů Audi, zadní svítilny LED s dynamickými ukazateli směru a dynamické osvětlovací funkce.

Interiéru modelů A5 dominují horizontální linie. Velký displej MMI touch, centrála nového ovládacího systému, se nachází uprostřed přístrojové desky a je mírně natočen k řidiči. Za tmy vytváří příjemnou atmosféru paket vícebarevného dekoračního osvětlení včetně zvýraznění kontur, který se dodává sériově ve výbavové linii design selection.

Připravena na budoucnost: konektivita

Rozsáhle síťově propojené Audi A5 nabízí díky novému konceptu MMI touch podobné zážitky z ovládání jako moderní chytré telefony. Dotykový displej s úhlopříčkou 10,1“ a akustickou zpětnou vazbou nahrazuje dosavadní otočné tlačítko. Jako vrcholný systém je nabízena informační a zábavní centrála MMI Navigation plus.

Nabídky Audi connect a Audi connect plus zahrnují mnoho internetových služeb, včetně informací z internetu o dopravních značkách a nebezpečných úsecích, parkovacích místech na ulici nebo semaforech v rámci služby „Car-to-X“, kterou značka Audi spustila v červenci v Ingolstadtu.

Modernizované Audi A5 používá nové informační a zábavní systémy s vyšším výpočetním výkonem, které vycházejí z třetí generace modulární platformy pro informační a zábavní systémy (MIB 3). Tyto systémy spolupracují s rovněž novým komunikačním zařízením, Communication Box, které má na starosti například telefonování nebo služby Audi connect.

Velkou novinkou v modelové řadě A5 je také nabídka dodatečných funkcí podle aktuálních potřeb zákazníka (functions on demand). Zákazník si může na internetu kdykoli po koupi vozidla objednat prostřednictvím aplikace myAudi App tři funkce – navigační systém Audi MMI plus, přijímač digitálního rozhlasového vysílání DAB+ a Audi smartphone interface. Nabídku pro Audi A5 doplňuje Audi phone box a prémiový audiosystém Bang & Olufsen s prostorovým zvukem 3D.

Výkonný, kultivovaný, hospodárný: pohon

Pro modernizované modely Audi A5 jsou v Německu nabízeny motory s výkonem od 120 kW (163 k). Nabídka kromě toho zahrnuje také modely S, poháněné výkonnými agregáty V6. Všechny motory splňují limity emisní normy Euro 6d-temp.

V době uvedení na trh bude velký počet motorů pro Audi A5 vybaven částečně hybridním systémem (MHEV). Podle výsledků interních zkušebních jízd může tento druh elektrifikace ušetřit v každodenním provozu, například u modelu S5 TDI, až 0,4 litru na 100 kilometrů. Všechny modely A5 používají k přenosu hnací síly automatickou převodovku, a to buď sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic, nebo osmistupňovou samočinnou převodovku tiptronic. Pohon všech kol quattro je na přání k dispozici pro motory se střední úrovní výkonu a pro tři nejvýkonnější verze se dodává sériově.

Kultivovaná sportovnost: podvozek

Podvozek je dokonale sladěn s charakterem kultivované sportovnosti, jímž se vyznačují všechny modely A5. Kromě sportovně komfortního sériového nastavení se na přání dodává také tužší sportovní podvozek nebo podvozek s elektronicky řízenými tlumiči. Jejich řízení je začleněno do systému řízení jízdní dynamiky Audi drive select, který je součástí sériové výbavy. To samé platí pro řízení, automatickou převodovku a řízení motoru. Řidič má na výběr pět jízdních režimů Audi drive select, jejichž prostřednictvím může ovlivnit způsob spolupráce uvedených komponentů. Za velkými koly s průměrem ráfku až 20 palců jsou umístěny výkonné brzdy.

Mohutný točivý moment: Audi S5 TDI

Modernizované modely Audi S5 Sportback a S5 Coupé pro evropské trhy mají pod kapotou vznětový motor V6 s maximálním točivým momentem 700 N.m a nejvyšším výkonem 255 kW (347 k). Jednotka 3.0 TDI nabízí v každé jízdní situaci intenzivní akceleraci, kultivovaný běh a dlouhý dojezd – i díky systému MHEV a elektricky poháněnému dmychadlu (EAV), které podporuje výfukové turbodmychadlo. Oba modely S TDI zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než pět sekund.

Hnací síla je v modelech S5 Sportback a S5 Coupé přenášena na vozovku osmistupňovou převodovkou tiptronic a trvalým pohonem všech kol quattro.

Exkluzivní nabídka: speciální edice Audi A5 edition one

U příležitosti zahájení prodeje modernizované modelové řady A5 bude nabízena speciální edice. Exkluzivní edition one je k dispozici pro karosářské verze Sportback a Coupé, poháněné motory s výkonem 140 kW nebo vyšším. Sportovní podvozek je součástí sériové výbavy.

Ceny a uvedení na trh: prodej v Evropě od podzimu 2019

Modely Audi A5 a modely S5 s motorem TDI v novém sportovním stylu bude možné v Evropě včetně České republiky objednávat od podzimu 2019. Od začátku roku 2020 budou tyto modely k dispozici u prodejců. Ceny pro český trh ještě nebyly stanoveny.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků